• Gazetka szkolna

Gazetka szkolna Szkoły Podstawowej

im. Mikołaja Kopernika w Rogowie

„Na Ostrzu Pióra” – pisemko twórczych uczniów

Skład członków zespołu redakcyjnego:

Szymon Glapa, Izabela Górka, Paulina Danielska, Nikola Jakubik, Justyna Kowalska, Patrycja Mierzejewska, Vanessa Sikorska, Amelia Smoter, Wiktoria Woźniak, Nikola Szykowna, Maja Warzocha, Laura Więckowska, Ineza Myller, Nadia Kołodziej, Franciszek Szymczak, Amelia Przedwojska, Magdalena Substyk.

Gazetka szkolna „Na Ostrzu Pióra”, wcześniej wydawana pod nazwą "Czarno na białym, a  następnie jako „Niespodziewanka”, działa przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Rogowie od 2001 roku. Ten dwumiesięcznik w formacie zeszytowym liczy zazwyczaj od 16 do 22 stron.

Jest pisemkiem twórczych, uzdolnionych literacko uczniów klas starszych. Zawiera głównie teksty poruszające zainteresowania i doświadczenia nastolatków, które wypływają z ich aktualnych potrzeb i emocji. Młodzi redaktorzy piszą o sobie i o tym, co ich interesuje w kącikach: muzycznym, kulinarnym, czytelniczym, przyrodniczym i innych. Publikowane są artykuły, recenzje polecanych do przeczytania książek, wiersze, nierzadko wywiady z ciekawymi osobami, sprawozdania z wydarzeń szkolnych, felietony oraz głosy wszystkich przedstawicieli społeczności uczniowskiej naszej szkoły w „Forum Ucznia” zbierane do przygotowanej w czytelni skrzyneczki. Można tu poruszać aktualnie nurtujące sprawy, pozdrawiać swoje koleżanki, kolegów oraz nauczycieli.

Na łamach naszej gazetki prezentujemy również prace literackie z konkursów, prac klasowych itp.

Spotkania organizacyjne zespołu redakcyjnego odbywają się raz w miesiącu w czytelni biblioteki szkolnej w godzinach wolnych od zajęć lub po lekcjach.

Skład „Na Ostrzu Pióra” uzupełniamy w trakcie roku szkolnego, gdyż cały czas pragniemy umożliwiać chętnym, uzdolnionym literacko uczniom wejście do grona redaktorów w celu wzbogacania treści naszego pisemka.

Uczniowie zawsze mogą liczyć na  wsparcie i pomoc ze strony nauczycielki, opiekującej się zespołem redakcyjnym.