• Informacje o kole

• Szkolne Koło PCK

Założycielem i twórcą ruchu Czerwonego Krzyża jest Henry Dunant (1828-1910), kupiec szwajcarski z Genewy, pierwszy laureat pokojowej Nagrody Nobla (1901).

W Polsce organizacja powstała po odzyskaniu niepodległości w 1919 roku jako Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża. W 1927 roku Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża zmieniło nazwę na Polski Czerwony Krzyż, który działa nieprzerwanie już ponad 100 lat.

Jednym ze statutowych obowiązków Polskiego Czerwonego Krzyża jest działalność wśród dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie realizuje swoje zobowiązania względem najmłodszych od 1921 roku, kiedy to powstały pierwsze szkolne koła PCK.

W naszej szkole Szkolne Koło PCK działa już od wielu lat.  Od 1992 roku  jego opiekunem był Marek Spochacz, a poprzednio p.  Maria Pietras,  Weronika Kaczmarek, Agata Frelich.

W roku szkolnym 2021/2022 nowymi opiekunami zostały: Anna Stanisławska i Anna Pańczak.

ZADANIA SK PCK

• Propagowanie zdrowego stylu życia
          • Profilaktyka uzależnień
          • Organizowanie działań wspierających programy pomocowe i niesienie pomocy innym