• OBCHODY 100-LECIA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Organizator: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Rogowie we współpracy z lokalnymi instytucjami.

Termin realizacji: Grudzień 2018 – Luty 2019 r.

Harmonogram działań:

1.    Dziedzictwo Ziemi Pałuckiej” – włączenie społeczności lokalnej  w zorganizowanie wystawy o dawnym Rogowie i Pałukach np. poprzez przekazanie zdjęć, obrazujących życie mieszkańców sprzed wielu lat.  Można wykorzystać dawne rzeźby, obrazy, stroje, gazety i książki  i inne.

2.    Grupa rekonstrukcyjna

3.    Konferencja naukowa, debata z udziałem historyków, pracowników muzeum lub osób związanych z regionem.

4.    Konkurs wiedzy z historii Polski od 1918 do 1989 roku – Młodzież kontra Seniorzy.

5.    Gminny Konkurs „Pocztówka z Powstania”

6.    Gminny pobór krwi pod hasłem „Nie na darmo przelali swą krew”

7.    Wystawa książek, publikacji i dokumentacji związanej z lokalną historią – biblioteka szkolna i gminna.

8.    Nocne zwiedzanie Rogowa.