Cele projektu „100 lat Niepodległej”

PROJEKT „100 LAT NIEPODLEGŁEJ” – PROGRAM LOKALNYCH DZIAŁAŃ W ZWIĄZKU ZE 100-LECIEM ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Temat projektu: „100 lat Niepodległej”

Organizator: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Rogowie

Szkolni koordynatorzy projektu: Izabela Plucińska, Magdalena Warda

Partnerzy:

1.    Przedstawiciele Rodziców

2.    Przedstawiciele Gminnego Domu Kultury

3.    Przedstawiciele Urzędu Gminy

4.    Przedstawiciele Gminnej Biblioteki

Czas trwania projektu:

Projekt realizowany będzie od 1 marca do 11 listopada 2018 roku.

Cele projektu:

1.    Godne uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości (honor, wolność, niepodległość) wspólnych dla wszystkich Polaków.

2.    Realizacja zadań dotyczących upamiętnienia wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

3.    Zdobycie wiedzy o lokalnym wkładzie w odzyskanie niepodległości.

4.    Budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych.

5.    Popularyzacja dokonań „ojców niepodległości” poprzez różnorodne działania, np. imprezy lokalne, wystawy okolicznościowe, konferencje, konkursy, inscenizacje, publikacje, spotkania.

6.    Rozwijanie zainteresowań i pasji uczniowskich oraz poszerzenie wiedzy  z historii Polski.

7.    Rozbudzanie w uczniach postaw patriotycznych.

8.    Popularyzacja ciekawych rozwiązań metodycznych, nowatorskich scenariuszy zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych.

9.    Zachęcenie do zwiększenia aktywności fizycznej zakończone udziałem    w dniu 11 listopada 2018 w biegu „Biało - Czerwonych”.