• Uczeń widzem i aktorem

• W maju 2016r. z inicjatywy polonistki Izabeli Plucińskiej i nauczyciela świetlicy Magdaleny Wardy powstała w szkole sala teatralna. Przygotowano kotary, kurtynę, horyzont. Powstała specjalna tablica NA AFISZU, logo zespołu teatralnego oraz dekoracje - maski stylizowane na postaci z  różnych epok, kultur. Na ścianie zamieszczono również karykatury aktorów grających w filmie A.Wajdy "Zemsta"na podstawie sztuki A. Fredry.

Uczniowie, wchodząc do sali, czują ducha teatru. To tu odbywają się nie tylko lekcje języka polskiego, ale także zajęcia artystyczne, próby sceniczne do różnych programów artystycznych, spotkania, wieczorki poetyckie,inscenizacje, recytacje, konkursy przedmiotowe ... Uczniowie mogą realizować swoje pomysły, pokonywać nieśmiałość i nabierać pewności siebie.

Prace nad pracownią nie zostały jeszcze ukończone. To dopiero pierwszy etap w powstaniu prawdziwego teatru w szkole. Kolejne pomysły są w trakcie realizacji. Będziemy się nimi chwalić na naszej stronie, gdy osiągną końcowy etap.