• O bibliotece

• Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna w roku szkolnym

2023/2024 czynna dla uczniów codziennie

w godzinach:

poniedziałek 8.00 - 15.00

wtorek 8.00 - 15.00

środa 8.00 - 15.00

czwartek 8.00 - 15.00

piątek 8.00 - 15.00

Nasza biblioteka składa się z wypożyczalni z księgozbiorem głównym,  który liczy ponad 13 500 woluminów oraz z czytelni z czytelnią multimedialną, gdzie uczniowie mogą skorzystać z Internetu i ze zbioru podręcznego, złożonego głównie ze słowników,  encyklopedii, leksykonów i poradników.

Biblioteka szkolna została przeniesiona z piętra szkolnego do budynku z wejściem od strony boiska w sierpniu 2004 roku i od tego momentu funkcjonuje wraz ze stanowiskami komputerowymi.

Większość księgozbioru to literatura dla uczniów z działami bajek, wierszy, baśni dla najmłodszych, lekturami dla młodszych i starszych uczniów, literaturą obyczajową, przygodową i innymi, które są wypożyczane komputerowo w programie bibliotecznym e-biblio. Posiadamy też literaturę popularnonaukową i dział psychologiczny przeznaczony zarówno dla nauczycieli jak i dla rodziców. Jest w nim sporo nowości wydawniczych, które polecamy w osobnej zakładce.

Nauczyciele korzystają również ze zgromadzonych w bibliotece książek i pomocy  dydaktycznych, a wszyscy uczniowie z podręczników.

Na terenie biblioteki działa szkolne pisemko „Na Ostrzu Pióra”, którym opiekuje się nauczycielka Kamila Dobrowolska. Gazetka dla uczniów szkoły podstawowej jest wydawana jako dwumiesięcznik od roku 2001.