• 20wrz
          • Spotkania integracyjne uczniów klasy 5a

            Na początku roku szkolnego uczniowie klasy 5a wykorzystali czas nauki zdalnej i ostatnie ciepłe dni na spotkania o charakterze integracyjnym.

            Pierwszym z nich był piknik nad Jeziorem Rogowskim na nowo zagospodarowanym do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu terenie, gdzie piekli kiełbaski na ognisku, a także korzystali z boiska sportowego, siłowni plenerowej oraz placu zabaw. Był to czas spędzony kreatywnie na świeżym powietrzu przy iście letniej pogodzie i wesołej zabawie.

            W kolejnym tygodniu piątoklasiści pojechali na XXVII Festyn Archeologiczny, który w tym roku został poświęcony Matce Naturze. Tam dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób wykorzystywali różne dostępne surowce. Mieli też okazję podziwiać nie tylko narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości, poroża czy sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób. I choć tym razem pogoda była bardziej jesienna niż letnia, to uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza ci, którzy pierwszy raz gościli w prehistorycznej osadzie.

             

             

      • 14wrz
      • 01wrz
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            W czwartek – 1 września – rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Po powitaniu przez pana Dyrektora i spotkaniu z wychowawcami uczniowie wraz z Dyrekcją i gronem pedagogicznym wzięli udział w inauguracyjnej, a zarazem upamiętniającej ofiary II wojny światowej, mszy świętej w kościele pw. św. Doroty. Następnie przemaszerowali wraz z mieszkańcami gminy Rogowo w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej na rynek, gdzie odbyły się dalsze uroczystości poświęcone 83. rocznicy wybuchu wojny. M.in. wspólnie odśpiewano hymn Polski oraz Rotę. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych mieszkańców naszej gminy.

             

      • 29sie
      • 29sie
      • 29sie
      • 24cze
          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

            23 czerwca br. w naszej szkole odbyło się podsumowanie i zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po raz pierwszy od czasu pandemii koronawirusa przebiegało ono w trybie zwyczajnym.

            O godzinie 9.00 w hali sportowej rozpoczął się uroczysty apel, który swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak, Kierownik SAPOK-u Roman Bereźnicki, przewodnicząca Rady Rodziców Kamila Nowak-Gzubicka.

            Po odśpiewaniu hymnu państwowego i krótkim powitaniu nastąpiło zaprzysiężenie nowo wybranej Rady Samorządu Uczniowskiego i przekazanie jej symbolicznego klucza władzy. Przewodniczącym szkoły został Franciszek Szymczak, a jego zastępcami: Sławomir Kubera i Olaf Draheim.

            Następnie dyrektor szkoły - Krzysztof Kuś - w krótkim przemówieniu pogratulował członkom RSU, złożył podziękowania gronu pedagogicznemu, życząc wszystkim udanych wakacji, po czym przeszedł do podsumowania wyników naukowych i sportowych w minionym roku szkolnym. Stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie ufundowane przez Gminę Rogowo wręczyli Wójt i Dyrektor Szkoły.

            Stypendia za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali:

             

            1. Julia Gzubicka kl. IV a

            2. Michał Szymczak kl. IVb

            3. Maja Budniak kl. IVb

            4. Magdalena Jeżewska kl. IV b

            5. Amelia Smoter kl. Va

            6. Michalina Petrykowska kl. V b

            7. Hanna Warda kl. V b

            8. Dobrochna Szymczak kl. Vb

            9. Maja Warzocha kl. V b

            10. Milena Świszcz kl. VII a

            11. Justyna Kowalska kl. VII a

            12. Franciszek Szymczak kl. VII a

            13. Szymon Glapa kl. VII b

            14. Kornelia Majewska kl. VII b

            15. Vanessa Sikorska kl. VII b

            16. Hanna Nowak kl. VII c

            17. Kalina Simińska kl. VII c

            18. Sławomir Kubera kl. VII c

            19. Oktawia Brodecka kl. VIII a

            20. Andrzej Kupsik kl. VIII b

            21. Zofia Pochylska kl. VIII c

            22. Jakub Pochylski kl. VIII c

            23. Michał Substyk kl. VIII c

            24. Bartosz Strzelecki kl. VIII c

            25. Antonina Pańczak kl. VIII d

            26. Urszula Szymczak kl. VIII d

            27. Zofia Tyzler kl. VIII d

            28. Martyna Płucienniczak kl. VIII d

            29. Nikola Kamińska kl. VIII d

             

            Za wybitne osiągnięcia sportowe stypendia otrzymali:

            1. Oktawia Brodecka

            2. Aleksander Biskupski

            3. Paweł Tomkowiak

            4. Dominik Petrykowski

            5. Kacper Biniek

            6. Nikolas Witkowski

            7. Jakub Wódczak

            8. Kacper Grzechnik

            9. Olaf Draheim

            10. Filip Borowski

             

            Ponadto za zdobycie Halowego Mistrza Polski Młodzików w imieniu LKS-u Rogowo nagrody wręczył prezes zarządu Jerzy Jóskowiak. Nagrodzeni hokeiści to:

            1. Aleksander Biskupski

            2. Paweł Tomkowiak

            3. Dominik Petrykowski

            4. Kacper Biniek

            5. Nikolas Witkowski

            6. Jakub Wódczak

            7. Kacper Grzechnik

            8. Olaf Draheim

            9. Filip Borowski

            Po uhonorowaniu uczniów z sukcesami w nauce i sporcie wystąpił Wójt Gminy Rogowo, który zaczął od złożenia im gratulacji. Następnie były podziękowania skierowane do całej społeczności szkolnej za otoczenie opieką i wsparcie uczniów z Ukrainy. Włodarz gminy zapowiedział również akcję sadzenia drzew i powstanie Alei Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej jesienią tego roku. Swoje przemówienie zakończył życzeniami beztroskich, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, zarówno w swoim imieniu, jaki i Marszałka Województwa - Piotra Całbeckiego, którego list odczytał. Wyrazem podziękowań dla grona pedagogicznego za trud włożony w edukację i kształtowanie postaw dzieci i młodzieży były kwiaty złożone na ręce Dyrekcji szkoły.

            W dalszej części akademii nastąpiło wręczenie aktu nadania tytułu Wybitnego Absolwenta ósmoklasistom, którzy osiągnęli średnią co najmniej 5,60 oraz uzyskali znakomite wyniki w konkursach przedmiotowych lub sporcie.

            Tytuł Wybitnego Absolwenta nadano:

            1. Oktawii Brodeckiej

            2. Antoninie Pańczak

             

            Nie mogło zabraknąć również podziękowań oraz upominków dla ósmoklasistów angażujących się w pracę na rzecz społeczności szkolnej w czasie pobytu w naszej szkole. Wśród nich znaleźli się:

            Maria Górka, Zofia Tyzler, Michał Substyk, Wiktor Jasiński, Mikołaj Bartz, Urszula Szymczak, Katarzyna Pęchorzewska, Martyna Płucienniczak, Oliwia Wrzesińska, Maja Idzińska, Bartosz Woszczyński, Bartosz Glapa

            Następnie wystąpili uczniowie, nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie ZUS-u „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”, którym upominki wręczyła p. Anna Stanisławska:

            Nagrodzeni:

            1. Natalia Kalota I miejsce w kategorii klas I-III

            2. Bartosz Glapa I miejsce w kategorii klas VIII

            3. Alex Schittko I miejsce w kategorii klas VII

            Wyróżnienia:

            Martyna Stanisławska, Michalina Beńke, Michalina Petrykowska, Amelia Kozłowska, Oliwia Wrzesińska

             

            Kolejna część akademii rozpoczęła się od wręczenia przez wychowawców dyplomów ukończenia szkoły ósmoklasistom oraz wygłoszenia przez nich pożegnalnego przemówienia. Szczególne podziękowania skierowane zostały do p. Adama Tyzlera, który przez 21 lat był opiekunem samorządu uczniowskiego, a także odchodzących na emeryturę pedagogów - p. Łucji Basińskiej i Zyty Łubeckiej. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej odczytali listy i wręczyli kwiaty będące wyrazem ich wdzięczności i sympatii dla przechodzących na zasłużony odpoczynek wieloletnich nauczycielek.

            Ostatnim punktem apelu był program artystyczny przygotowany przez siódmoklasistów pod kierunkiem wychowawców p. H. Andrejczak-Wicińskiej, A. Pańczak i D. Trzeciaka oraz p. G. Spochacz, na który złożyły się piosenki oraz odczytanie protokołu z nadzwyczajnego posiedzenia uczniów klas siódmych przyznających tytuły, nagrody i odznaczenia opuszczającym mury szkoły starszym kolegom i koleżankom. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Wiktor Baczyński, Marta Konowalska, Nadia Kołodziej (Diamentowa Kłódka), Mateusz Dolata (Puprurowa Poduszka). Z kolei wychowawcy klas - Z. Łubecka, J. Chmielewska, A. Sytek i A. Tyzler - otrzymali ordery za odwagę i ryzyko.

            Wszyscy ósmoklasiści na pamiątkę pobytu w szkole podstawowej otrzymali magnesy z życzeniami i datą ukończenia szkoły, a grono pedagogiczne symboliczne upominki.

            W piątek po mszy św. uczniowie spotkali się z wychowawcami i otrzymali świadectwa ukończenia nauki w poszczególnych klasach. Na tym zakończył się rok szkolny 2021/2022.

            Życzymy wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji!!!

             

             

             

             

      • 22cze
          • Konkurs matematyczny dla uczniów klas I-III

            7 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas 1-3. Do konkursu przygotowanego przez panie: Grażynę Spochacz, Mirosławę Żelek i Irenę Borlik przystąpiło 25 uczniów.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            KLASY I:

            1. Koperska Antonina – kl.1b

            2. Małolepsza Olga – kl.1a

            3. Wrzesińska Marcelina – kl.1a

            4. Żeleźniak Julia – kl.1b

            5. Cabała Natasza – kl.1a

            6. Lewandowski Dariusz – kl.1b

            7. Warzocha Zofia- kl.1a

            8. Kalczyńska Lena – kl.1b

            KLASY II:

            1. Borowski Franciszek – kl.IIb

            2. Sobczak Natania – kl. IIb

            3. Florczak Dawid – kl.IIa

            4. Smoter Maja – kl.IIb

            5. Jank Aleksandra – kl.IIb

            6. Zaremba Zuzanna – kl.IIa

            7. Pisarek Kacper – kl.IIa

            KLASA III:

            1.Pracowiak Oliwia – kl.IIIa

            2.Glapa Martyna – kl.IIIb

            3. Grajek Martyna – kl.IIIb

            4. Krawczyk Piotr – kl. IIIa

            5. Jędrzejczak Michał – kl. IIIa

            6. Kokotowski Nikodem – kl.IIIb

            7. Stanisławska Martyna – kl. IIIb i Rosińska Karolina – kl. IIIa

            8.Kokocha Oliwia – kl. IIIb

            9. Kaczmarczyk Szymon.

            Z każdej grupy wiekowej główne nagrody zostały wręczone uczniom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca na podium. Każdy z uczestników dostał medal Mistrza Matematyki, dyplom oraz zestaw przyborów geometrycznych.

            Gratulujemy!!!

             

             

             

             

      • 22cze
      • 14cze
          • NASI UCZNIOWIE NA GALI LAUREATÓW I FINALISTÓW KONOPA 2022

            10 czerwca br. w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu odbyła się Gala laureatów i finalistów Konopa 2022. W uroczystości wzięli udział dyrekcja i nauczyciele ww. liceum, przedstawiciele lokalnych władz oraz laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z j. angielskiego, biologii, matematyki oraz matematyczno-chemicznego wraz z opiekunami. Miło nam przypomnieć, iż wśród nich znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

            W konkursie przedmiotowym z chemii, w którym udział wzięło 63 ósmoklasistów, I miejsce, a tym samym tytuł laureata, zdobyła Oktawia Brodecka. Laureatką II miejsca została Antonina Pańczak.

            Z kolei w I edycji Interdyscyplinarnego Konkursu Matematyczno – Chemicznego, w którym zmagało się 72 uczniów, tytuł laureata przypadł w udziale również Oktawii Brodeckiej. Ponadto laureatem II miejsca w kategorii zespołowej została drużyna reprezentująca naszą placówkę w składzie: Oktawia Brodecka , Antonina Pańczak, Jakub Pochylski, Bartosz Strzelecki. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami, a ich opiekunowie podziękowaniami.

            Ósmoklasistów do konkursów przygotowywały p. Justyna Kamińska I Hanna Andrejczak- Wicińska.

            Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY WIELKIEGO SUKCESU!!!!

             

             

             

      • 12cze
          • Wycieczka do Myślęcinka

            8 czerwca br. uczniowie klas Ia i Ib razem z paniami: Marleną Jasińską, Joanną Chmielewską, Ireną Borlik i Anną Kasprzak wybrali się wspólnie do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

            Wycieczka rozpoczęła się spacerkiem po terenie ZOO. Dzieci spotkały niedźwiedzie, tygrysy, lamy, łosie, sarny, rysie, dziki, zebry, pawie i wiele innych pięknych zwierząt. Po spacerze przyszedł czas na pyszny obiad i zakup pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki była wspaniała zabawa w Parku Rozrywki, gdzie zabaw nie było końca.

            Wszyscy zmęczeni, ale co najważniejsze zadowoleni, wróciliśmy do Rogowa.

             

      • 09cze
          • Pasowani na czytelników

            7 czerwca najmłodsi uczniowie z klas 1. złożyli uroczystą obietnicę, że będą dobrymi czytelnikami.

            Tego dnia na pierwszoklasistów w holu szkolnym na drugiej godzinie lekcyjnej czekała niespodzianka. Zostali tam przywitani przez panie z biblioteki: Kamilę Dobrowolską, Agnieszkę Sytek i Annę Duszyńską oraz starsze czytelniczki z klasy 5b: Maję Warzochę, Hannę Wardę, Julię Szymańską i Dobrochnę Szymczak. Prowadząca wydarzenie czytelnicze pani Kamila powitała kolejno wszystkich obecnych: bohaterów dnia z klasy 1a, a potem z 1b, dyrektora szkoły pana Krzysztofa Kusia, wicedyrektor panią Magdalenę Wardę oraz wychowawczynie: panią Marlenę Jasińską, panią Irenę Borlik oraz towarzyszącą im nauczycielkę religii panię Violettę Antkowiak. Na początku dziewczęta zadały dzieciom pytania o to, co najchętniej czytają i czy znają korzyści płynące z czytania. Uczniowie chętnie odpowiadali zarówno swoim starszym koleżankom, jak i paniom bibliotekarkom, aktywnie uczestnicząc w pogadance czytelniczej. Następnie powtórzyli tekst przysięgi pasowania na czytelnika, obiecując szanować książki i przestrzegać wszystkich obowiązków czytelnika, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na koniec otrzymali pamiątki pasowania w postaci wkładki z prośbą książki do dzieci oraz "Wyprawki Czytelniczej" nadesłanej z Instytutu Książki.

             

      • 09cze
          • Wycieczka Kraków-Pieniny

                W dniach 1-3 czerwca br. blisko pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas 8a, 8b i 7c pod opieką nauczycieli: D. Trzeciaka., Z. Łubeckiej, M. Michalczaka i A. Kasprzak pojechała w Pieniny.

                 W programie wycieczki znalazły się m.in. spacer po Krakowie, podczas którego młodzież podziwiała architekturę i zabytki tego miasta oraz wejście na najwyższy szczyt Pienin -Trzy Korony, skąd podziwiano panoramę polskich gór. Jednak największą atrakcją okazał się spływ Dunajcem wśród niczym nieskażonej dzikiej natury, śpiewu ptaków i kojącego szumu wody.

                 Zmęczeni całodzienną wędrówką młodzi turyści z Pałuk odpoczywali i regenerowali siły w ośrodku "Pod Cyrhlą", gdzie czekały na nich smaczne posiłki, był też czas na wspólne rozmowy i integrację. Podobnie jak  ładna, słoneczna pogoda, grupie dopisywały dobre humory.

                 Tę wspólną wycieczkę z pewnością zapamiętają szczególnie ósmoklasiści, dla których była ona zarazem ostatnią w tej szkole.     

      • 07cze
          • Z wizytą w Zaurolandii

             6 czerwca br, uczniowie klasy 1b razem z p. Ireną Borlik i Anną Kasprzak wybrali się na spacer wzdłuż linii brzegowej Jeziora Rogowskiego z DINOZAURAMI Z ZAUROLANDII. Wśród nich były roślinożerne centrozaury z rogiem na nosie, olbrzymie wulkanodony, mamenchizaury o szyi dłuższej niż ma żyrafa, mastodonzaury, których szczątki odnaleziono m.in. na terenie Polski, największe jurajskie drapieżniki lądowe - allozaury oraz doskonale wszystkim znane tyranozaury.

            Po spacerze uczniowie spędzili miło czas, korzystając z atrakcji parku rozrywki.

            Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY PANI JOANNIE KASPRZAK ZA ZASPONSOROWANIE BILETÓW WSTĘPU!!!

             

      • 06cze
          • Kolejne tytuły laureatów i finalistów – Interdyscyplinarny Konkurs Matematyczno – Chemiczny.

            26 kwietnia br. w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu odbyła się I edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Matematyczno – Chemicznego.

            Konkurs ten składał się z 4 części: I indywidualnej, II zespołowej, III eksperymentalnej i IV doświadczalnej. Do udziału w konkursie stawiło się 18 zespołów czteroosobowych, czyli 72 ósmoklasistów z Inowrocławia, Kruszwicy, Pakości, Janikowa, Dąbrowy Biskupiej, Ośniszczewka, Złotnik Kujawskich, Strzelna oraz Janowca Wielkopolskiego i Rogowa.

            W zmaganiach indywidualnych tytuł laureata uzyskała Oktawia Brodecka, zajmując I miejsce. Natomiast tytuł finalisty przypadł w udziale Antoninie Pańczak i Jakubowi Pochylskiemu.

            W zmaganiach zespołowych, które polegały na rozwiązywaniu zadań obliczeniowych, zadań eksperymentalnych, a następnie wykonanie i zaprezentowanie własnego doświadczenia, uczniowie wykazali się wiedzą, kreatywnością oraz sprytem. Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Oktawia Brodecka, Antonina Pańczak, Jakub Pochylski i Bartosz Strzelecki – zajął II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

            Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka matematyki p. Hanna Wicińska – Andrejczak i nauczycielka chemii p. Justyna Kamińska.

             

      • 31maj
          • Wycieczka do Torunia

             

            23 maja br. o godzinie 6.30 klasy 3a i 3b pod opieką nauczycielek: Aliny Winiarskiej, Mirosławy Żelek i Marleny Jasińskiej, pojechały na wycieczkę do Torunia.

            Na początku trzecioklasiści udali się do planetarium, gdzie poszerzyli swoją wiedzę na temat zjawisk zachodzących we Wszechświecie, oglądając film „Cudowna podróż”. Potem była wizyta w ogrodzie zoobotanicznym. Następnie nieco zmęczeni zwiedzaniem młodzi turyści zjedli smaczny posiłek w restauracji McDonald's. Na koniec zwiedzili miasto Mikołaja Kopernika, kupili pamiątki z nim związane oraz słynne toruńskie pierniki, a przed wyjazdem przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyli krótki spacer nabrzeżem Wisły.

            Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich domów późnym popołudniem.

      • 19maj
          • Laureatki i finaliści konkursów przedmiotowych uhonorowani

             

            W czwartek, 19 maja o godzinie 11.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VIII z dyrekcją szkoły i starszą wizytator Grażyną Szymańską. Wizyta związana była z wręczeniem dyplomów i statuetek laureatom i finalistom konkursów kuratoryjnych w roku szkolnym 2021/2022.

            Przypominamy, że w gronie najlepszych znaleźli się

            Antonina Pańczak kl. 8d - laureatka konkursu z chemii i finalistka konkursu z biologii;

            Oktawia Brodecka kl. 8a - laureatka konkursu z chemii;

            Jakub Pochylski kl. 8c - finalista konkursu z chemii

            Zarówno Dyrektor szkoły Krzysztof Kuś, jak i Pani Wizytator w swoich krótkich wystąpieniach podkreślali, iż znalezienie się w ścisłym gronie laureatów i finalistów, to niezwykłe osiągnięcie naszych ósmoklasistów, ponieważ w konkursach przedmiotowych cieszących się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży, bierze udział ok. 5-6 tysięcy uczniów z całego województwa.

            Jeszcze raz gratulujemy całej trójce i życzymy dalszych, wspaniałych osiągnięć!

            W przygotowaniach do poszczególnych etapów uczniom pomagały: mgr Justyna Kamińska i mgr Anna Pańczak.

      • 19maj
          • Niezapomniana lekcja plastyki

               18 maja br. uczniowie klas 7b i 7c pojechali do Muzeum Narodowego w Poznaniu na lekcję muzealną: „Jak patrzeć na dzieło sztuki?”, którą zorganizowała p.Karina Potocka-Dyro- nauczycielka plastyki. Opiekę nad grupą sprawowali także wychowawcy: p. Hanna Wicńska-Andrejczak i p. Daniel Trzeciak oraz p. J. Czerniejewska.

                Podczas spaceru po salach muzealnych siódmoklasiści uczyli się odczytywać oglądane dzieła sztuki, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami na ich temat. Prowadzącej zajęcia zwróciła uwagę na złożoność budowy oraz odbioru obrazów. Następnie na wybranych przykładach omówiła, jak analizować i interpretować to, co artysta uwiecznił na płótnie oraz wyjaśniła, jak wyciągać wnioski wynikające z uważnej obserwacji. Młodzież uznała pobyt w salach muzealnych za inspirujący i pouczający.

            W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zjedli posiłek w restauracji McDonald's, po czym wrócili do Rogowa.

      • 16maj
          • Nasi uczniowie laureatami i finalistami XIX Konkursu Chemicznego !!!

            21 kwietnia  br. w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu odbyła się XIX edycja Konkursu Chemicznego dla Uczniów Klas Ósmych. Do udziału w konkursie stawiło się 63 ósmoklasistów z Inowrocławia, Kruszwicy, Rusinowa, Pakości, Janikowa, Dąbrowy Biskupiej, Ośniszczewka, Gniewkowa, Tuczna, Złotnik Kujawskich, Strzelna oraz Janowca Wlkp. i Rogowa. Najlepsze wyniki, a tym samym tytuł laureata uzyskały uczennice naszej szkoły tj.: Oktawia Brodecka - I miejsce i Antonina Pańczak - II miejsce. Natomiast tytuł finalisty przypadł w udziale Jakubowi Pochylskiemu. Całej trójce serdecznie gratulujemy znakomitej wiedzy chemicznej i sukcesu!!! Życzymy wielu kolejnych tak wspaniałych osiągnięć. Uczniów do konkursu przygotowywała Justyna Kamińska.

      • 14maj
          • Zosia Kozłowska na podium XX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Gżegżółki”!

            13 maja w Szkole Podstawowej im. W. Dobaczewskiej w Gąsawie odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Gżegżółki”, w którym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Zofia Kozłowska z kl. IV a i Amelia Smoter z kl. V a.

            Aby wziąć udział w eliminacjach powiatowych, dziewczyny musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i przejść etap szkolny. Zosia Kozłowska nie tylko okazała się najlepsza spośród czwartoklasistów w szkole, ale zajęła też 2. miejsce w powiecie. Amelia uplasowała się tuż za podium. W zmaganiach ortograficznych rywalizowało ze sobą 9 szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było uzupełnienie tekstu z lukami. Poziom, jaki reprezentowali tegoroczni uczestnicy, był bardzo wysoki. Komisja konkursowa musiała przeprowadzić aż dwie dogrywki - dla uczniów klas czwartych i piątych. O bardzo dobrym przygotowaniu naszych reprezentantek świadczy to, że obie musiały wziąć w nich udział. Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

            Uczennice do konkursu przygotowywały Jolanta Czerniejewska i Izabela Plucińska.