• Szkolny Klub Sportowy

ROK SZKOLNY 2020/2021
          Obóz sportowo-rekreacyjny w Jagniątkowie
          14 - 18 czerwca 2021 r.

W dniach 14 – 18 czerwca 2021 r. czterdzieścioro dziewięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w
          obozie sportowo-rekreacyjnym w Jagniątkowie. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele: pani Zyta Łubecka, pani Karolina Felkel, pan Łukasz Chojnacki oraz pan Maciej Michalczak. Po przyjeździe do Jagniątkowa uczniowie wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w pensjonacie Borowik.

Pierwszego dnia uczestnicy obozu odpoczywali po trudach podróży. Wieczorem wszyscy kibicowali naszym zawodnikom podczas meczu Mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej.

Kolejnego dnia, tuż po śniadaniu, uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli pieszym szlakiem na Zamek Chojnik w Jagniątkowie, trasa dość trudna, ale wszyscy dzielnie poradzili sobie i po około trzech godzinach dotarli do celu wędrówki. Na miejscu uczestnicy z niezwykłym zaciekawieniem wysłuchali „Legendy o Karkonoszu i Kunegundzie”.

Trzeciego dnia organizatorzy obozu zaplanowali zwiedzanie okolic Szklarskiej Poręby. Tym razem uczniom towarzyszył przewodnik, dzięki któremu mogli podziwiać najciekawsze atrakcje turystyczne: skałę Chybotek, grób Karkonosza, Taras Złoty Widok, dom Vlastimila Hofmana, Muzeum Ziemi "Juna", Czerwoną Jamę, starą Chatę Walońską, Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka, Krucze Skały.

Czwartego dnia uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na szlak. Tym razem celem ich pieszej wyprawy był Czarny Kocioł, do którego udało się dotrzeć po trzech godzinach wędrowania pod okiem doświadczonego przewodnika.

Ostatniego dnia uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w drogę powrotną.

W trakcie obozu uczestnicy realizowali program profilaktyczny UNPLUGGED, którego celem jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń) przez młodzież. Uczniowie wzięli udział w wykładach oraz w zajęciach warsztatowych, podczas których zgłębiali swoją wiedzę o szkodliwym wpływie używek na organizm człowieka. Na zajęciach promowano zdrowy styl życia. Zaprezentowano również kreatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Spotkania odbywały się podczas przerwy poobiedniej. W zależności od zaangażowania i tematyki prowadzonych zajęć trwały od 45 do 90 minut.

ROK SZKOLNY 2019/2020

Uczniowie naszej szkoły mistrzami gminy w „kopanej”
          2 października 2019 r.

2 października br. w hali sportowej w Rogowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Chłopców. Do zmagań przystąpiły szkoły z Gościeszyna, Mięcierzyna i Rogowa. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych - rocznik 2005-2006 oraz 2007 i młodsi. W obu grupach uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze i tym samym zapewniając sobie udział w mistrzostwach powiatu.

wyniki: rocznik 2005 – 2006:

Mięcierzyn – Gościeszyn – 3:3

Rogowo – Mięcierzyn – 3:0

Gościeszyn – Rogowo – 0:6

wyniki: rocznik 2007 i młodsi:

Mięcierzyn –Gościeszyn – 3:0

Rogowo – Mięcierzyn – 5:3

Gościeszyn – Rogowo – 1:5

Skład: r. 2005-2006: Oliwier Wódczak, Szymon Adamkiewicz, Oliwer Cichoń, Jakub Nitka, Michał Pietrzak, Jakub Glapa, Maksymilian Kuś, Jakub Gądecki, Filip Liskowski, Mikołaj Słowiński.

Skład: r. 2007 i młodsi: Igor Cichoń, Mikołaj Bartz, Wiktor Wilczkowski, Wiktor Jędrzejczak, Kamil Walczak, Fabian Kuchciński, Dominik rajek, Jakub Wódczak, Szymon Szymański.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w mistrzostwach powiatu.

Szukaj Nas na