Menu

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne
 • „Prezent dla najbliższych” oraz świąteczne życzenia 21 grudnia 2018 r.

   „Prezent dla najbliższych”              oraz świąteczne życzenia 21 grudnia 2018 r.

  Z Bożym Narodzeniem wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów, które kultywujemy także w murach naszej szkoły. W salach lekcyjnych oraz na holach świąteczna atmosfera zapanowała już w pierwszych dniach grudnia. A stało się tak za sprawą gazetek tematycznych i pięknie udekorowanych choinek. Na tydzień przed Wigilią odbył się świąteczny kiermasz, podczas którego można było nabyć m.in. ozdoby choinkowe, dekoracje bożonarodzeniowe, a także pierniczki własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dopełnieniem całości były wigilie klasowe zorganizowane 21 grudnia, podczas których uczniowie łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i obdarowywali się prezentami. Po nich odbyło się spotkanie w hali sportowej, gdzie uczniowie klas V c i VI b zapreznetowali przygotowane pod kierunkiem p. Aleksandry Dąbrowskiej i A. Sytek jasełka pt.” Prezent dla najbliższych”. Widowisko przeplatane było znanymi kolędami i pastorałkami. Krótki koncert kolęd przy akompaniamencie fletów dali także uczniowie klasy Vd pod kierunkiem p. G.Spochacz. Po wspólnym kolędowaniu nadszedł czas na świąteczny koncert życzeń, który poprowadzili uczniowie klasy III B – Mateusz Piekarski i Laura Kanigowska. Na koniec okolicznościowe życzenia złożył wszystkim obecnym w hali Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Kuś.

  Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursów związanych z Bożym Narodzeniem, a zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.

  Konkurs na najładniejszą kartkę świateczną pod nazwą „Bożonarodzeniowa Kartka Malucha” z życzeniami w języku angielskim dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego wyłonił nastepujących zwycięzców:

  I miejsce - Bartosz Kurek klasa 2a

  II miejsce - Hanna Warda kl.2b i Filip Borowski kl.2b

  III miejsce- Weronika Brauza kl. 2b

   

  Konkurs na najładniejszą choinkę, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich klas [koordynator p. K. Potocka-Dyro] przeprowadzono w III kategoriach wiekowych. Oto zwycięzcy w każdej z nich:

   

  klasy I-III kl. II b

  klasy IV-VI kl. IV b

  klasy VII- VIII SP i III G kl. III B

   

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Bożonarodzeniowy kiermasz 13-14 grudnia 2018 r.

  Bożonarodzeniowy kiermasz 13-14 grudnia 2018 r.

  W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się dwudniowy kiermasz świąteczny, którego inicjatorkami i organizatorkami były p. A. Straube i A. Kasprzak.

  W głównym holu, na specjalnie przygotowanych stoiskach uczniowie szkoły podstawowej wystawili wykonane włąsnoręcznie lub z pomocą swoich rodziców i wychowawców, rozmaite produkty. Czego wśród nich nie było! Począwszy od słodyczy w postaci smakowicie wyglądających pierników i innych ciastek, poprzez ozdoby choinkowe, świeczki, stroiki, kartki świąteczne, na przetworach, takich jak np.: powidła czy syrop cytrynowo-imbirowy, skończywszy. Ponadto można było też zaopatrzyć się w artykuły papiernicze lub książki, które wystawiły na swoim stoisku świetlica i biblioteka szkolna.

  Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców, którzy chęnie kupowali, zwłaszcza pomysłowe i oryginalne ozdoby wykonane z najróżniejszych materiałów, np.: sowy z szyszek czy aniołki z brzozy. Ze względu na to, że już pierwszego dnia udało się sprzedać wiele prac i niektóre stoiska świeciły pustkami, uczniowie postanowili przygotować na piątek dodatkowe produkty zgodnie z życzeniem swoich „klientów”.

  Jarmark świąteczny pokazał, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju przedsięwzięcia, dlatego pojawił się pomysł wprowadzenia go do tradycji szkoły, a także zorganizowania kiermaszu wielkanocnego.

  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży uczniowie przeznaczą na wsytrój swoich klas.
   

 • Obcięły włosy w szczytnym celu!

   Obcięły włosy w szczytnym celu!

  Uczennice naszej szkoły ścięły swoje długie włosy i przekazały Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie, by w ten sposób wesprzeć chorych na raka.

  Wszystko zaczęło się na początku tego roku, kiedy wychowawczyni klasy Vb - p. Ada Straube zwróciła uwagę na to, że jej dwie podopieczne mają obcięte włosy. W trakcie rozmowy z nimi dowiedziała się, że nie był to tylko chwilowy kaprys, lecz świadoma i bardzo dojrzała decyzja, motywowana chęcią niesienia pomocy innym ludziom. Okazało się, że Małgosia i Majka ścięte warkocze przekazały na akcję „Daj włos”, w ramach której ochotniczki i ochotnicy mogą oddawać swoje włosy na rzecz osób walczących z chorobą nowotworową. Wyprodukowane dzięki temu peruki umożliwiają normalne funkcjonowanie chorym będącym po lub w trakcie chemioterapii . Jest to sczególnie ważne w przypadku kobiet, dla których włosy stanowią atrybut kobiecości i piękna, a ich utrata wiąże się z dodatkowym, silnym stresem.

  Niecodzienny i piękny gest Małgosi i Magdy spowodował, że kolejne uczennice poszły w ich ślady. Do tej pory swoje włosy na rzecz fundacji przekazało już siedem dziewcząt z naszej szkoły i wydaje się, że to jeszcze nie koniec! Akcja w ostatnim czasie zaczęła nabierać rozpędu dzięki rozpropagowaniu jej na terenie szkoły przez nauczycielkę j.polskiego - p. Adrianę Straube, która zresztą także zapuszcza włosy, by podarować je chorym. W szkole pojawiły się plakaty nakłaniające do wzięcia udziału w akcji ze zdjęciami dziewcząt i hasłem „One już to zrobiły!”.

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji „Daj włos”. Mozna to zrobić indywidualnie lub za pośrednictwem koordynatorki projektu – p. A. Straube.

  Szczegółowe informacje u p. A. Straube lub na stronie fundacji Rak'n'Roll.


   


   

 • VII edycja Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś” 30 listopada 2018 r.

  VII edycja Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś” 30 listopada 2018 r.

  W piątek, 30 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej przy naszej szkole odbył się Turniej Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś”. To już VII edycja tych zawodów sportowych cieszących się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów. W tym roku swój udział zgłosiło 11 drużyn z przedszkoli i szkół znajdujących się na terenie gminy Rogowo, a eliminacje przebiegały w IV kategoriach wiekowych. Organizacją tego wielkiego, sportowego przedsięwzięcia, którego główny cel to zdobywanie nowych umiejętności ruchowych oraz kształtowanie odpowiednich  postaw sportowych, zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego, tj.: Karolina Felkel, Stefan fedejko, Łukasz Chojnacki, Maciej Michalczak.

  Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: sekretarz gminy – p. Bożena Kapuścińska (w zastępstwie Wójta Gminy Rogowo), radna powiatowa – p. Izabela Błajet, przewodnicząca Rady Rodziców- p. Kamila Nowak-Gzubicka, dyrektor SPSR w Mięcierzynie – p. Tomasz Rogacz, dyrektor Gminnego Przedszkola w Rogowie – p. Beata Kabacińska oraz wieloletni współorganizator wcześniejszych edycji Pluszowego Misia – p. Grażyna Fedejko.

  Choć poszczególne konkurencje, do których przystąpili mali zawodnicy, przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, to nie punkty i zdobyte miejsca były najważniejsze. Liczył się przede wszystkim sam udział i dobra zabawa. Wszyscy zawodnicy zostali zwycięzcami i z rąk zaproszonych gości, jak również nauczycieli wychowania fizycznego, odebrali złote medale, dyplomy, pluszowe misie, nagrody i słodycze ufundowane przez: Wójta Gminy Rogowo- p. Tomasza Michalczaka, UKS „Koziki” oraz Bibliotekę Publiczną w Rogowie. Podczas turnieju nagrodzono także zwycięzców konkursu plastycznego związanego tematycznie z Urodzinami Pluszowego Misia, którego organizatorem była Biblioteka Gminna.

  Na koniec każda z drużyn wraz z zaproszonymi gośćmi stanęła do pamiątkowego zdjęcia na tle urodzinowej dekoracji „Pluszowego Misia”.

  Organizatorzy zapraszają na kolejną udaną imprezę urodzinową w przyszłym roku.

   

  Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych:

   

  PRZEDSZKOLE:

  1.”Smerfne Ludki” Rogowo

  2. „Elfy” Rogowo

  3. Przedszkole Mięcierzyn

   

  Kl. I

  1. 1b SP Rogowo

  2. 1a SP Rogowo

  3. SPSK Mięcierzyn

   

  Kl.II

  1. 2a i 2b Rogowo

  2. SPSK Mięcierzyn

   

  Kl. III

  1. 3a

  2. SPSR Mięcierzyn

 • Podsumowanie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych na szczeblu szkolnym listopad 2018 r.

  Podsumowanie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych na szczeblu szkolnym listopad 2018 r.

  Za nami I etap kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Dwojgu uczniom naszej szkoły - Patrycji Paluch (VIII A) oraz Erykowi Konowalskiemu (III B) – udało się przejść szkolne eliminacje bardzo pomyślnie.

  Patrycja zakwalifikowała się do II etapu aż z czterech przedmiotów, tj.: biologii (opiekun M. Spochacz), matematyki (opiekun Waldemar Rychlewski), fizyki i chemii (opiekun Justyna Kamińska), a Eryk z dwóch – biologii (opiekun Marek Spochacz) i chemii (opiekun Justyna Kamińska).

  Etapy rejonowe konkursów z poszczególnych przedmiotów odbędą się w grudniu.

  Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Sukces plastyczny na szczeblu powiatowym 13 listopada 2018 r.

  13 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie odbyło się podsumowanie etapu powiatowego ogólnopolskiego konkursu „Zapobiegajmy pożarom”, w którym dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się na podium w kategorii uczniów klas IV-VI.

  Są to Filip Liskowski (I miejsce) i Agata Nadolna (III miejsce). Oboje wzięli wcześniej udział w eliminacjach na szczeblu gminnym, do których przystąpiło ponadto 54 uczniów. Jury zakwalifikowało do kolejnego etapu najciekawsze prace autorstwa: Kornelii Junki, Zofii Wilkońskiej, Michała Borowskiego – w kategorii uczniów klas I-III; Weroniki Pomorskiej i Weroniki Górki- w kategorii uczniów klas 7, 8 i III gimnazjum.

  Podwójny sukces Filipa i Agaty to także duże wyróżnienie dla naszej szkoły. Dziś zakończył się etap powiatowy, ale przed nami ciąg dalszy konkursu, czyli etap wojewódzki. Dlatego serdecznie gratulujemy Filipowi i Agacie, życząc jednocześnie kolejnych tak wspaniałych osiągnięć artystycznych!

  Koordynatorem konkursu na szczeblu gminnym była p. Karina Potocka - Dyro.

 • Wieczór z Niepodległą 11 listopada 2018 r.

   

  11 listopada o godz. 17.30, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum naszej szkoły przygotowali program artystyczny- "Wieczór z Niepodległą. Wyrosła z miłości i tęsknoty", gdzie na deskach Gminnego Domu Kultury w Rogowie zaprezentowali utwory wybitnych pisarzy polskich, pieśni i piosenki patriotyczne oraz filmy i fotografie o tematyce narodowowyzwoleńczej.

  Uroczystość rozpoczęła się zaśpiewaniem hymnu narodowego w pełnej wersji oraz "Roty".Następnie uczniowie m.in. recytowali wiersze wieszczów narodowych, np. "Moja piosnka II", C.K. Norwida,"Testament mój" J. Słowackiego, fragmenty epopei narodowej ; śpiewali, m.in. "Biały krzyż", "Modlitwę o wschodzie słońca", "Miejcie nadzieję", "Ojczyzna", Kwiaty polskie" czy "Wolność". W czasie wykonywania tych utworów na wielkim ekranie zaprezentowali obrazy przedstawiające polskie krajobrazy i fotografie tematycznie związane z treścią wybranych utworów.

  Uroczystość zakończyła się minutą ciszy za poległych i złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej bohaterów.

  Była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu, na którą emocjonalnie zareagowali zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Rogowo.

   

 • Koncert dla Niepodległej 10 listopada 2018 r.

  10 listopada o godzinie 16 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Koncercie dla Niepodległej, który odbył się w Gminnym Domu Kultury w Rogowie. W repertuarze znalazły się najbardziej znane i lubiane pieśni oraz piosenki patriotyczne, których słowa opowiadają o drodze naszej Ojczyzny do niepodległości. Do radosnego uczczenia 100 rocznicy tego wydarzenia młodzi artyści zaprosili przybyłych na uroczystość mieszkańców Rogowa i okolic. Wśród wspólnie zaśpiewanych piosenek znalazły się m.in. „Rota”, „Przybyli ułani pod okienko” i „Czerwone maki”. Koncert zakończył się bisem ulubionej pieśni marszałka Józefa Piłsudskiego pt.: Jak długo w sercach naszych” oraz gromkimi brawami dla występujących wokalistów.

  Więcej informacji znajduje się w zakładce poświęconej projektowi "100 lat Niepodległej".

 • Rekordy dla Niepodległej 9 listopada 2018 r.

  Rekordy dla Niepodległej 9 listopada 2018 r.

   

  Pod tym hasłem w miniony piątek przebiegały w naszej szkole obchody 100- letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od rana w szkole panowała niezwykle odśwętna i podniosła atmosfera. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele galowymi strojami i przypiętymi do piersi kotylionami dodatkowo podkreślili uroczysty nastrój dnia. Trzy pierwsze lekcje odbyły się zgodnie z planem, a później rozpoczęło się świętowanie.

  Społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się o godz. 11 na uroczystej akademii w hali sportowej, gdzie jedenaście minut później wspólnie odśpiewali 4 - zwrotkowy hymn narodowy (524 osoby), dołączając do 4 milionów uczniów z 24 tysięcy szkół w całej Polsce bijących w tym samym czasie ”Rekord dla Niepodległej”.

  Potem były okolicznościowe przemówienia Dyrektora Szkoły p. Krzysztofa Kusia i przewodniczącego Rady Gminy p. Tomasza Michalczaka oraz krótka prelekcja historyczna dotycząca okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

  Uroczystość stała się też okazją do podsumowania realizowanego przez ostatni rok projektu ”100 lat Niepodległej”, w ramach którego społeczność szkolna uczestniczyła w różnorodnych przedsięwzięciach mających na celu godne uczczenie tej wyjątkowej dla Polski rocznicy (szczegółowy harmonogram działań znajduje się na stronie szkoły w zakładce poświęconej projektowi).

  Po części oficjalnej uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny składający się z pieśni patriotycznych, układów tanecznych oraz sportowych, a wszystko w biało-czerwonych kolorach. Nawet cukierki, które uczestnikom spotkania rozdawała maskotka imprezy Orzełek, miały narodowe barwy.

  Akademia zakończyła się kolejnym rekordem pobitym tego dnia przez uczniów naszej szkoły. Była to żywa flaga, którą stworzyło 310 uczestników spotkania.

  Po uroczystościach rodziców oraz gości obecnych na obchodach Dnia Niepodległości zaproszono do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac uczniów oraz na poczęstunek, podczas którego można było skosztować pysznego biało - czerwonego tortu.

   

  Rekordy dla Niepodległej 9 listopada 2018 r. - Obrazek 1

 • Śladami Adama Mickiewicza – wycieczka do Śmiełowa 30 października 2018 r.

     Śladami Adama Mickiewicza – wycieczka do Śmiełowa                                 30 października 2018 r.

   

  30 października uczniowie klasy 8a i 8b wraz z opiekunami: p. Izabelą Plucińską, Adrianą Straube, Anną Duszyńską i Zytą Łubecką udali się do znajdującego się w Śmiełowie Muzeum im. Adama Mickiewicza. Wycieczka miała na celu przybliżenie młodzieży treści ,,Pana Tadeusza" autorstwa tego wyjątkowego poety.

  Po dotarciu na miejsce wszyscy jej uczestnicy mogli podziwiać piękny niczym z kart epopei i filmu ,,Pan Tadeusz" w reż. A. Wajdy śmiełowski dworek. Nie mniej malowniczo prezentowały się wnętrza XVIII- wiecznego pałacyku, w których zgromadzono liczne pamiątki świadczące o kulcie, jakim otaczano naszego wieszcza, zwłaszcza w czasie zaborów. To właśnie w ich otoczeniu odbyła się bardzo ciekawa lekcja muzealna, podczas której ósmoklasiści poznali wiele nieznanych dotąd faktów z życia Adama Mickiewicza. Dowiedzieli się przede wszystkim, że gdyby nie pobyt naszego rodaka w Wielkopolsce, prawdopodobnie nigdy nie powstałaby nasza epopeja narodowa. Po prelekcji uczniowie wraz z panią przewodnik udali się na zwiedzanie niezwykłego dworku, w którym przez niespełna miesiąc przebywał znany poeta. Obejrzeli m.in. obrazy osób mu bliskich, charakterystyczne umeblowanie dla okresu romantyzmu oraz pokój zwany kawiarnią, w którym przyrządzano kawę uwielbianą przez Mickiewicza. Na koniec wycieczki zwiedzający mieli przyjemność zobaczyć ulubione miejsce Zosi (bohaterki ,,Pana Tadeusza"), czyli jej niezwykły ogródek mieszczący się niedaleko posiadłości, na skraju ogromnego parku otaczającego szlachecki dworek.

       Na tym zakończył się pobyt w tym urokliwym miejscu, które z pewnością pozostawi w pamięci uczestników niezatarte wspomnienia. Ponadto dzięki wiedzy zdobytej podczas wycieczki treść ,,Pana Tadeusza" już nikomu nie będzie straszna!

 • „Pan Tadeusz” w rytmach reggae i hip-hop 23 października 2018 r.

    „Pan Tadeusz” w rytmach reggae i hip-hop                  23 października 2018 r.

  23 paździenika uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum udali się do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieżnie na spektakl pt.: „Pan Tadeusz Muzycznie” w wykonaniu teatru Fabryka Kultury z Gliwic oraz zespołu Pozyton Sound System.

  Przedstawienie było nietypowe, ponieważ artyści zaprezentowali muzyczną interpretację wybranych fragmentów epopei narodowej w rytmie reggae i rap. Ponadto ta nowa, śpiewno - taneczna i energetyczna odsłona „Pana Tadeusza”, nacechowana była elementami humorystycznymi. Aktorzy zadbali też o dobry kontakt z widzami, włączając ich w przebieg akcji. Już na samym początku wiedza uczniów na temat największego dzieła Adama Mickiewicza została zweryfikowana przez panią „nauczycielkę”.

  Profesjonalna gra aktorów oraz bardzo nowatorskie ujęcie epopei zachwyciły widownię i z pewnością natchnęły do przeczytania, a może i zaśpiewania "Pana Tadeusza".


   


   

 • Dzień Papieski 15 października 2018 r.

  Dzień Papieski 15 października 2018 r.

   

  W poniedziałek, 15 października, uroczystą mszą świetą uczciliśmy XVIII już Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Sylwetkę Jana Pawła II, który jak troskliwy ojciec zawsze był blisko ludzi, nie tylko młodych , ale przede wszystkim chorych, starszych i potrzebujących, przybliżyła uczniom pani katechetka Małgotrzata Warda. Z kolei ks. Mateusz Walory w wygłoszonej homilii wskazał młodzieży Wielkiego Polaka, który swoje życie poświęcił służbie Bogu i drugiemu człowiekowi, jako wzór do naśladowania,. Podczas nabożeństwa społeczność szkolna odśpiewała wspólnie m.in. ulubioną pieśń Karola Wojtyły pt.:„Barka”, a na koniec najmłodsi uczniowie z klas I i II zaprezentowali utwór „Dzieckiem Bożym” przygotowany pod kierunkiem p. Violetty Antkowiak.

  Po skończonych uroczystościach głos zabrał dyrektor szkoły p. Krzysztof Kuś, który poinformował zebranych o podjętych ostatnio wspólnie z Radą Rodziców ustaleniach dotyczących zakazu posiadania i używania telefonów komórkowych w szkole oraz samowolnego opuszczania jej terenu.

  Dzień Papieski 15 października 2018 r. - Obrazek 1

 • Święto Edukacji Narodowej 12 października 2018 r.

  Święto Edukacji Narodowej 12 października 2018 r.

  W piątek, 12 października, uczciliśmy przypadający w tym roku w niedzielę Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji spotali się w hali sportowej na zorganizowanej z tej okazji akademii. Swą obecnością uświetnili ją także zaproszeni goście: Wójt Gminy Rogowo p. Józef Sosnowski, przewodniczący Rady Gminy p. Tomasz Michalczak, proboszcz ks. Tomasz Głuszak, kierownik Sapok-u p. Roman Bereźnicki oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Kamila Nowak-Gzubicka. Nie zbrakło również rodziców, szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy podczas akademii zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Apel rozpoczął się od krótkiego okolicznościowego przemówienia dyrektora szkoły, na którego ręce następnie pan wójt złożył bukiet kwiatów dla całego grona pedagogicznego wraz z serdecznymi życzeniami.

  Jak co roku, Dzień Edukacji Narodowej stał się też okazją do wyróżnienia nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Nagrodę wójta otrzymały: p. Violetta Antkowiak i p. Hanna Wicińska-Andrejczak, natomiast nagrodę dyrektora: Łucja Basińska, Ewa Grotowska, Marzena Brodecka, Danuta Bykowska, Joanna Chmielewska, Justyna Kamińska, Marek Spochacz, Maciej Michalczak, Adriana Straube, Agnieszka Sytek, Magdalena Warda, Łukasz Chojnacki, Alina Winiarska, Mirosława Żelek, Małgorzata Bujanowska, Edyta Golczyk, Anna Stanisławska, Henryka Szmiel, Piotr Tuczyński, Irena Wojtal, Alina Smogulecka, Leszek Nowak. Ponadto Aleksandra Dąbrowska i Grażyna Pluta za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania dostały Medal Komisji Edukacji Narodowej.

  W dalszej części apelu nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, którzy stali się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Najmłodsi członkowie naszej społeczności zaprezentowali też program artystyczny przygotowany pod opieką swoich pań - Ireny Borlik i Marleny Jasińskiej, na który złożyły się piosenki oraz wierszyki o szkole recytowane i spiewane z wielkim zaangażowaniem i przeżyciem. Na koniec pan dyrektor przekazał na ręce wychowawczyń przeznaczocny dla ich podopiecznych róg obfitości wypełniony po brzegi słodkościami. 

  Na tym zakończyliśmy obchody Dnia Edukacji w naszej szkole.

  Święto Edukacji Narodowej 12 października 2018 r. - Obrazek 1

 • Konkurs „Uratuj życie” 11 października 2018 r.

                    Konkurs  „Uratuj życie” 11 października 2018 r.

   

  11 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbył się zorganizowany przez Wydział Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie powiatowy konkurs wiedzy z zakresu pierwszej pomocy „Uratuj Życie”. Celem konkursu jest propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród całego społeczeństwa, a w szczególności wśród młodzieży poprzez zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności w tym zakresie.

  W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 15 trzyosobowych zespołów, wśród których znalazła się także reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Arndt, Dominika Berka oraz Roksana Purol.

  Konkurs składał się z 2 etapów – części teoretycznej i praktycznej. Komisja konkursowa zdecydowała o zakwalifikowaniu do II etapu 4 drużyn z największą ilością punktów wśród szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

  Uczennice naszej szkoły z kl III gimnazjum wykazały się wysokim poziomem wiedzy, czego szczerze im gratulujemy, choć nie zajęły miejsca na podium.

 • Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta 9 października 2018 r.

  Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta 9 października 2018 r.

  W poniedziałek - 8 października – na godzinie wychowawczej młodzież z klas VIII, III gimnazjum oraz szkolnego koła PCK wzięła udział w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta. Pani Izabela Gronet omówiła prawa konsumenta w zakresie rękojmi i gwarancji oraz wyjaśniła wiele innych zagadnień z nimi związanych. W czasie prelekcji młodzież została również poinformowana, gdzie szukać pomocy w przypadku problemów z reklamacją. Informacje te z pewnością okazały się przydatne dla uczniów, będących często konsumentami sklepów internetowych czy też stacjonarnych, którzy nie zawsze znają swoje prawa i wiedzą, jak postapić, gdy zakupiony towar nie spełnia ich oczekiwań.

  Na zakończenie pani Izabela w imieniu Zarządu Rejonowego Oddziału PCK podziękowała członkom szkolnego koła PCK za systematyczną współpracę, m.in. udział w olimpiadach i kwestach ulicznych, wręczając na ręce opiekuna p. Marka Spochacza cenny upominek w postaci fantoma do nauki resuscytacji.

   

 • Wizyta w Wiosce Mydlarskiej 6 października 2018 r.

           Wizyta w Wiosce Mydlarskiej                                        6 października 2018 r.

  6 października uczniowie kl. IVb, Vb i VIa wraz z wychowawczyniami: p. A. Straube, p. A. Głowską i p. H. Wicińską-Andrejczak wybrali się do Wioski Edukacji Ekologicznej w Górznie k. Brodnicy.

  Uczestnicy wycieczki wzięli udział w trzech warsztatach: wyrobu mydła i soli kąpielowej, smażenia powideł oraz odwiedzili 120-letnią pralnię, w której poznali dawne metody pielęgnacji ubrań, bielizny pościelowej i stołowej. Następnie uczniowie własnoręcznie przygotowali prawdziwe, naturalne mydła, sole kąpielowe oraz powidła jabłkowe z cynamonem, a w zabytkowej pralni wypróbowali stare, tradycyjne techniki prania, maglowania i prasowania.

  Po skończonej pracy wszyscy odpoczywali przy ognisku, racząc się kiełbaskami, pieczonym chlebem i piękną pogodą.

 • Wycieczka do Torunia 3 października 2018 r.

  Wycieczka do Torunia 3 października 2018 r.

  3 października odbyła się wycieczka do Torunia, na którą pojechali uczniowie klas 3a, 4c i 6b pod opieką nauczycieli: p. Ewy Grotowskiej, Daniela Trzeciaka, Aliny Winiarskiej i Mirosławy Żelek. Organizatorzy zadbali o bogaty i atrakcyjny program wyjazdu. Wielu wspaniałych wrażeń i dobrej zabawy dostarczył uczestnikom pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Potem odziani w krzyżackie peleryny wyruszyliśmy na spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Obejrzeliśmy Ratusz, Pomnik Kopernika, Dwór Artusa, Kościół Św. Janów, Krzywą Wieżę, a także seans filmowy w Planetarium. Całą wyprawę zakończyliśmy poczęstunkiem w Mc Donaldzie i kupowaniem pamiątek. Zwiedzanie grodu Mikołaja Kopernika było nadzwyczaj udane. Każdy został mianowany na Rycerza Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego. Zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy bezpiecznie do domu.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole 28 września 2018 r.

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole 28 września 2018 r.

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) ochodzony jest na całym świecie od 8 lat w ostatni piątek września. Także uczniowie naszej szkoły za sprawą nauczycieli przedmiotu – p. Hanny Andrejczak-Wicińskiej, Marzeny Brodeckiej i Waldemara Rychlewskiego- uczcili to matematyczne święto. Czwrato- i piatoklasiści zawalczyli o imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Aby ją uzyskać, musieli udzielić poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytania spawdzajace znajomość tabliczki mnożenia. Po tym egzaminie uczniowie rozwiązywali w grupach łamigłówki matematyczno-logiczne. Najlepsi spośród nich otrzymali dodatkową premię w postaci oceny z przedmiotu. Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło: 38 uczniów z klas IV i V. Dzięki tej akcji przypomnienieli sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, a także mieli okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W przeprowadzeniu konkursów nauczycielom pomagali aystenci, którzy czuwali nad ich prawidłowym przebiegiem, wypisywali certyfikaty oraz sprawdzali wyniki pisemnych zadań. Byli to: Anna Paluch, Adrian Berend z klasy VIIa, Wiktoria Krysztofiak, Patrycja Paluch, Kacper Mielczarek z klasy 8a, Justyna Ratajczak, Martyna Dybalska z klasy 6a.


  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole 28 września 2018 r. - Obrazek 1

 • Piknik integracyjny Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pałuki” 19 września 2018 r.

       Piknik integracyjny Stowarzyszenia       Osób Niepełnosprawnych „Pałuki”       19 września 2018 r.

   

  19 września odbył się piknik integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Pałuki". Nauczyciele z naszej szkoły przygotowali dla uczestników spotkania liczne atrakcje - gry i zabawy integrujące, m.in. śpiewanie, zabawy z chustą animacyjną, a także kiełbaski z grila, ciasteczka i napoje. W organizację pikniku włączyli się nauczyciele: p. Aleksandra Dąbrowska, Urszula Różańska, Zyta Łubeckia, Katarzyna Mazur oraz Stefan Fedejko.

   

strona:

Galeria zdjęć

Wiadomości