Menu

 • Świat się kręci... Dzień Patrona 09.02.2018

         Dzień Patrona to szczególnie ważne wydarzenie z życia każdej szkoły. Nasza placówka także i w tym roku pamiętała o tym wyjątkowym święcie. 9 lutego, zgodnie z wieloletnią tradycją, uczciliśmy pamięć Mikołaja Kopernika – naszego patrona. Była to 545. rocznica urodzin polskiego astronoma, twórcy teorii heliocentrycznej, która zrewolucjonizowała wiedzę człowieka na temat budowy wszechświata.

        Społeczność szkolna zgromadziła się w Hali Widowiskowo-Sportowej, w której miały miejsce obchody Święta Patrona. Tegoroczną uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. wójt gminy Rogowo pan Józef Sosnowski oraz skarbnik gminy Rogowo pani Wioletta Nowakowska. Przemówienie pani dyrektor zainicjowało to ważne dla całej społeczności szkolnej wydarzenie. Dyrektor Eliza Reszka poinformowała wszystkich zebranych, iż dzisiejszy dzień będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na Święto Patrona, lecz także dlatego, że stanowi podsumowanie wyników pracy naszych wychowanków. Za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe przyznane zostały stypendia, które najzdolniejszym uczniom wręczył wójt naszej gminy.

       Nadszedł wreszcie moment długo wyczekiwany przez całą społeczność szkolną – program artystyczny, który przygotowany został przez uczniów klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem pani Marleny Jasińskiej i pani Ireny Borlik. Młodzi artyści pojawili się przed publicznością w barwnych strojach. Przebrani za ciała niebieskie krążyli po przygotowanej scenie, aby ukazać daleki wszechświat. Wśród bohaterów przedstawienia nie mogło zabraknąć samego Mikołaja Kopernika, w którego postać wcielił się jeden z uczniów. Wykorzystując w inscenizacji fragmenty „Dzieci Pana Astronoma” W. Chotomskiej, artyści w przystępny sposób wyjaśnili, zwłaszcza tym najmłodszym, podstawowe zjawiska astronomiczne. Występ wzbogacony został o piosenki i taniec, dzieci w rytm melodii zaprezentowały planety naszego Układu Słonecznego obiegające tę największą i najjaśniejszą gwiazdę.

        Wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniom obserwowali grę młodych aktorów, która została nagrodzona gromkimi brawami. W pamięci widzów na długo pozostanie piękna choreografia. Występ uczniów był przede wszystkim wspaniałą lekcją, z której wszyscy wyszli bogatsi o wiadomości na temat naszej galaktyki.

   

  Zdjęcia⇒

 • Dzień Babci i Dziadka 20.01.2018

  W sobotę, 20.01.2018 roku w Gminnym Domu Kultury w Rogowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą zorganizowali uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią panią Grażyną Spochacz. Wnuczki i wnukowie zaprezentowali wierszyki o swoich babciach i dziadkach oraz piosenki. Złożyli im gorące życzenia i wręczyli laurki. Po występie czekał na gości słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Seniorzy zaśpiewali wnuczętom piosenki swojego dzieciństwa. Były też tańce przebierańce, podczas których wybrano Królową Babć i Króla Dziadków.

  „Dziękujemy za to, że byliście z nami,

  bo mogliśmy Wam powiedzieć,

  jak bardzo Was kochamy”.

   

                               Wasze wnuczęta

 • Maraton siatkówki z udziałem naszych dziewcząt 18. 01. 2018

          W czwartek, 18 stycznia w hali sportowej mieszczącej się przy naszej szkole odbyły się mistrzostwa powiatu Żnin w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt rocznik 2002 i młodsi. W grupie dziewcząt rywalizowały ze sobą drużyny z następujących szkół: SP Janowiec Wlkp, SP 2 Barcin, SP Łabiszyn, SP 5 Żnin oraz SP Rogowo. Tylko trzy placówki  SP Janowiec Wlkp., SP 2 Barcin i SP Żnin  wystawiły reprezentacje chłopców.

        Na dwóch rozstawionych boiskach siatkarskich sześcioosobowe zespoły rozegrały w sumie 13 spotkań, grając systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Mecze były niezwykle zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie.

        Naszym dziewczętom jednak w tym dniu nie dopisywało szczęście. Pomimo bardzo dobrej gry okazały się niezwykle gościnne, ustępując miejsca swoim rywalkom.

   

  Końcowa klasyfikacja:

  Dziewczęta
  I miejsce SP Janowiec Wlkp.

  II miejsce SP 2 Barcin

  III miejsce SP Łabiszyn

  IV miejsce SP Żnin

  V miejsce SP Rogowo

   

  Chłopcy
  I miejsce SP Janowiec Wlkp.

  II miejsce SP 2 Barcin

  III miejsce SP 5 Żnin

   

  Skład naszej reprezentacji: Gaca Zuzanna, Lewandowska Martyna, Plewa Małgorzata, Wszołek Oliwia, Zarecka Julia, Grajek Julia, Meyer Sara.

   

   

   

   

 • Białe szaleństwa na lekcjach wychowania fizycznego 17.01.2018

       Uczniowie klas szóstych i czwartych wykorzystali pierwszy tej zimy śnieg do licznych zabaw na świeżym powietrzu. Niezwykle biały, śnieżny puch skusił dzieci do lepienia bałwanów, robienia „orzełków” czy zabawy śnieżkami. Nie zabrakło również wyścigów zaprzęgów saneczkowych oraz rzutów śnieżkami do celu i na odległość.

       Radości nie było końca i nikt nie skarżył się na zimno. Z żalem, ale zdrowymi rumieńcami na policzkach, uczniowie wracali do szkoły na następne lekcje, zostawiając na boisku szkolnym galerię różnej wielkości sympatycznych bałwanków i innych zimowych figur.

   

  Zdjęcia⇒

 • Wspólnie graliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 14.01.2018

       Już po raz kolejny nasze uczennice zaangażowały się w obchody 26. FINAŁU WOŚP. W niedzielne popołudnie 14 stycznia 2018 roku na scenie Gminnego Domu Kultury w Rogowie udowodniły, że potrafią się zjednoczyć dla szczytnego celu, jakim było pozyskanie funduszy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

       Dziewczęta wystąpiły przed niezwykle liczną rogowską publicznością w układach tanecznych i gimnastycznych. Starannie przygotowane programy wzbudziły wiele emocji i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Za swoje wielkie serca oraz chęć niesienia pomocy otrzymały dyplomy z podziękowaniami, do których dołączona była torba ze słodyczami.

        Do grona wspólnie grających dla WOŚP należały uczennice z klas 4a i 4b: Bosacka Julia, Gwiazda Agata, Krygier Nadia, Mikulska Samanta, Szymańska Sara, Andrzejewska Kaja, Doman Maja, Dunaj Małgorzata, Zarecka Dominika oraz uczennice z klas 7a i 7b w składzie: Gaca Maria, Kochańska Anna, Kołodziej Emilia, Kruszelnicka Weronika, Kubiak Oliwia, Krysztofiak Wiktoria, Draheim Natalia, Gołębiowska Dominika, Hudzińska Magdalena, Konowalska Julia, Kuś Natalia, Łagódka Luiza, Małecka Amelia, Owczarzak Natalia, Słaboń Marika, Winkiel Justyna, Zabłocka Agata, Zarecka Emilia, Zielińska Aleksandra.

 • "Bodajbyśmy na przyszły rok łamali go z sobą" 22.12.2017

         „Jaka Wigilia – taki cały następny rok”. Tak o tym szczególnym dniu mówiono na dawnej wsi. Aby poznać obowiązujące wówczas w Wigilię zwyczaje ludowe i obrzędy religijne, wychowankowie naszej szkoły odbyli podróż w przeszłość…

           Uczniowie klasy VIa pod kierunkiem pani Anny Duszyńskiej zaprezentowali program artystyczny, w którym wcielili się w role mieszkańców wsi: gospodarza, jego rodziny oraz służących. Dzień poprzedzający Boże Narodzenie upływał pod znakiem wzmożonych przygotowań do kolacji wigilijnej. Przed zapadnięciem zmierzchu wszystkie prace gospodarskie musiały być wykonane. Gospodyni od rana sprzątała izbę, gotowała, gospodarz zaś, przekroczywszy próg domu z wiązką słomy w dłoni, mówił: „Słoma do chałupy, a bieda z chałupy”. Zarówno w przeszłości, jak i w czasach nam współczesnych momentem kulminacyjnym Wigilii była wieczerza, do której zasiadali wszyscy domownicy, nawet służący. Każdy z obecnych na wieczerzy wigilijnej, biorąc opłatek, obchodził wszystkich zebranych, nawet służbę, i łamiąc go, powtarzał: „Bodajbyśmy na przyszły rok łamali go ze sobą”. Po uroczystej kolacji mieszkańcy wsi udawali się do budynków gospodarskich, aby podzielić się opłatkiem także ze zwierzętami. Pamiętano jednak o tym, aby nie podsłuchiwać rozmów zwierząt, gdyż takie osoby spotkać miała rychła śmierć. Urządzano również wróżby i przepowiednie. O przyszłości zgromadzonych decydował przedmiot wyjęty spod białego obrusika, którym nakryty był stolik znajdujący się tuż obok stołu wigilijnego. To uczestnicy wigilii musieli sami wysnuć wróżby na przyszłość.

          Tego dnia naszą szkołę odwiedził również gwiazdor. Swoje przybycie oznajmił dźwiękiem dzwoneczka. Podziękował uczniom za kolędy oraz złożył zgromadzonym życzenia świąteczne, a następnie wręczył obecnym nauczycielom kartki bożonarodzeniowe.

 • XXVI edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  To ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się dużą i wszechstronną wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, ekologii, przeciwdziałania uzależnieniom oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, czyli podstawowy, rejonowy, okręgowy (wojewódzki) oraz centralny, czyli finał. Etap szkolny wygrała uczennica kl. III B Katarzyna Rychlewska, która następnie na szczeblu rejonowym zajęła III miejsce. Warunkiem uczestnictwa w powiecie było zorganizowanie akcji promującej zdrowy styl życia. Kasia wspólnie ze swoją klasą zorganizowała pokaz przedstawiający, w jaki sposób należy wykorzystywać siłownię zewnętrzną, która znajduje się przy hali sportowej.

   

   

  Na zdjęciu Katarzyna Rychlewska (III miejsce w rejonie) wraz z innymi uczniami oraz komisją w siedzibie Rejonowego Zarządu PCK w Żninie.

   

 • Sukces naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Historycznym 15.12.2017

   15 grudnia odbył się po raz trzeci Gminny Konkurs Historyczny, którego tematem była historia naszej gminy i formy ochrony zabytków. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych z Rogowa i Gościeszyna. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów.

  Uczestnicy musieli uporać się z 30 pytaniami pogrupowanymi w bloki tematyczne. Uczniowie naszego gimnazjum zdeklasowali konkurencję. Pierwsze miejsce zajęła Julia Grajek. Tuż za nią uplasował się Mateusz Nowicki, a trzecie miejsce przypadło po dogrywce Weronice Jankowskiej. W konkursie brała także udział Wiktoria Matelska, która zajęła 4 miejsce, oraz Renata Żelek. Uczniowie wykazali się znajomością naszej małej ojczyzny i przepisów dotyczących ochrony zabytków.

  W nagrodę zwycięzcy otrzymali atrakcyjne upominki. Do konkursu przygotowywał uczniów pan Daniel Trzeciak.

 • Wizyta św. mikołaja 06.12.2017

  6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole mikołajki. Za oknem nieustannie siąpił deszcz. Długo oczekiwany przez całą społeczność szkolną gość, mimo niesprzyjających warunków pogodowych uniemożliwiających mu podróż, pojawił się punktualnie w murach naszej szkoły. Św. mikołaj zawitał do naszej placówki. Worek z prezentami był naprawdę olbrzymi, a to dobry znak, dzieci i młodzież zasłużyli na upominki. Nasz gość spotkał się najpierw z najmłodszymi, których szczodrze obdarował słodkościami. Aby jednak otrzymać prezent od św. mikołaja, dzieci musiały wykonać kolędę. Każda klasa zaprezentowała jeden utwór, akompaniowała pani Grażyna Spochacz. Starsi uczniowie również śpiewali wybrane przez siebie pieśni bożonarodzeniowe. W szkole panowała tego dnia świąteczna atmosfera.

 • Matematyczne andrzejki 30.11.2017

        30 listopada w naszej szkole odbyła się matematyczna dyskoteka andrzejkowa. W tym roku mile widziany był strój inspirowany "królową nauk"...

       Przybyli na zabawę uczniowie udali się najpierw do sal lekcyjnych, aby w ten wyjatkowy dzień dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość. Podczas wieczoru wróżb andrzejkowych uczniowie przekłuwali papierowe serca, ustawiali buty w kierunku drzwi, a nawet rzucali nimi przez lewe ramię. Niektóre klasy przygotowały także wosk, który lały zgodnie z obowiązującą tradycją przez dziurkę od klucza. Natępnie nadszedł czas na to, żeby się posilić i udać do sali gimnastycznej, gdzie czekały kolejne atrakcje. Zanim uczniowie weszli na parkiet, członkowie komisji konkursowej wytypowali zwycięzców konkursu na najciekawszy strój matematyczny. Decyzja nie należała do łatwych, ponieważ prezentowana moda była na bardzo wysokim poziomie i wykorzystywała nie tylko działania matematyczne, ale także i figury przestrzenne. Oto wyniki:

  I miejsce: Katarzyna Pęchorzewska  kl. IVd

  II miejsce: Maria Górka  kl. IVd

  III miejsce: Sandra Owczarzak  kl. IVd

        Do końca dyskoteki andrzejkowej sala wypełniona była po brzegi, a rumieńce na twarzach uczestników świadczyły o tym, że tańcom nie było końca.

 • Przywiozły z Dobrzynia nad Wisłą srebrny medal 27.11. 2017

  Nasze uczennice w składzie: Lewandowska Martyna, Smogulecka Paulina, Gaca Zuzanna, Wszołek Oliwia, Plewa Małgorzata, Górka Alicja, Bojarska Weronika, Derezińska Wiktoria, Woszczyńska Wiktoria pod opieką Stefana Fedejko wywalczyły tytuł wicemistrza województwa kujawsko-pomorskiego w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych rocznik 2002 – 2004.

   

  Wyniki meczów:

   

  SP Rogowo – SP Dobrzyń 3 : 1

  SP Rogowo – SP Gąsawa 1 : 0

  SP Rogowo – SP Wielgie 1 : 0

  SP Rogowo – SP Brzozie 1 : 2

   

  Miło nam poinformować, że nasz wicemistrzowski zespół został zaproszony przez Szkolny Związek Sportowy z Bydgoszczy do finału rozgrywek wojewódzkich w unihokeju dziewcząt szkół średnich, zagrał poza konkursem. Zawody odbyły się 13 grudnia w hali przy SP w Rogowie. Nasza drużyna pokonała I LO Żnin 6:2, Zespół Szkół Budowlanych z Bydgoszczy 12:2 oraz Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy 2:1. Cieszymy się z sukcesu dziewcząt, które, choć młodsze od swoich rywalek, wykazały się zdecydowanie większymi umiejętnościami i wolą sportowej walki.

  Serdeczne gratulacje!

 • Przerwij milczenie. Stop przemocy!

      W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Nie krzywdź – KOCHAJ MNIE” w ramach happeningu „Dzieci przeciwko przemocy”. Do współdziałania przeciwko przemocy włączyli się w tym roku również: Urząd Gminy, GOPS oraz Dom Kultury w Rogowie. Koordynatorami tego przedsięwzięcia zostały: pani Urszula Różańska, pani Małgorzata Głogowska oraz pani Karina Potocka-Dyro.

      Akcję zainicjował happening, w którym brali udział uczniowie ze szkół na terenie gminy Rogowo. Specjalnie na tę okazję uczestnicy przynieśli transparenty, kolorowe pompony z bibuły oraz gwizdki. Wszyscy zebrani na boisku przy SP w Rogowie skandowali hasła, które były formą protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji i przemocy. Odczytane zostały także fragmenty wspomnień osób, których prawa zostały naruszone.

      Kolejnym działaniem w walce z przemocą była prelekcja, która odbyła się 20 listopada w Domu Kultury w Rogowie. Na zaproszenie Wójta Gminy Rogowo pana Józefa Sosnowskiego przybył Naczelnik Wydziału Kurateli Departamentu Zabezpieczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości pan Henryk Pawlaczyk. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat przejawów przemocy ze strony domowników. Zajęcia dostarczyły również informacji o tym, gdzie ofiary przemocy lub jej świadkowie mogą zwracać się o pomoc lub wsparcie.

      Do akcji czynnie włączyli się także funkcjonariusze Komedy Powiatowej Policji w Żninie. Asp. sztab. Edyta Gościńska przeprowadziła szereg spotkań dla uczniów, podczas których przypomniała zasady obowiązujące na terenie szkoły i poza nią. Myślą przewodnią pogadanki były jednak agresywne zachowania w szkole wobec rówieśników. Pani Edyta uświadomiła również uczniów o odpowiedzialności karnej nieletnich za stosowanie przemocy.

     Zwieńczeniem akcji „Dzieci przeciwko przemocy” były warsztaty przeprowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żninie. Celem tych zajęć było rozpoznawanie przemocy fizycznej i psychicznej na podstawie niepokojących zachowań dzieci. Uczniowie dowiedzieli się również, jak destrukcyjny wpływ na rozwój psychiczny osoby pokrzywdzonej ma stosowanie przemocy.

       Młodzi ludzie zrozumieli, że powinni być wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka i reagować, zwłaszcza wtedy, gdy łamane są prawa tych najmłodszych.

   

   

 • Sukces uczniów w konkursie historycznym 28.11.2017

  28 listopada 2017 roku w Gąsawie odbył się konkurs historyczny ,,Leszek Biały i okres rozbicia dzielnicowego w Polsce 1138-1320”. W konkursie uczestniczyło troje uczniów naszego gimnazjum. Pierwszy etap - pisemny - wyłonił finalistów, wśród których znaleźli się wszyscy reprezentanci naszej szkoły. W tej części uczniowie odpowiadali na pytania komisji konkursowej. W klasyfikacji końcowej drugie miejsce zajął uczeń klasy II B gimnazjum Eryk Konowalski, czwarte miejsce zajęła uczennica klasy III B gimnazjum Julia Grajek, a piąte miejsce Weronika Jankowska uczennica klasy III A gimnazjum. Wszyscy uczniowie oprócz nagród książkowych otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe kubki.

 • 115. URODZINY PLUSZOWEGO MISIA POD PATRONATEM WÓJTA GMINY ROGOWO 24.11.2017

       Już po raz szósty z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie, Szkoła Podstawowa w Rogowie oraz UKS „Koziki” Rogowo, przygotowali dla wszystkich jego sympatyków sportową zabawę. Odbyła się ona 24 listopada 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej z udziałem najmłodszych dzieci: przedszkolaków i uczniów klas I – III z terenu gminy Rogowo. W urodzinowej zabawie uczestniczyli również zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Powiatu pani Józefa Błajet, Przewodniczący Rady Gminy pan Tomasz Michalczak, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Pomorska, dyrektorzy placówek: pani Maria Kłosin, pani Kinga Grajek, pani Eliza Reszka, wychowawcy, rodzice, opiekunowie, koleżanki i koledzy.

       Uroczystego otwarcia dokonała pani Eliza Reszka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogowie, życząc wszystkim zebranym wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy. Wspólnie odśpiewano tradycyjne gromkie „Sto lat” i zapalono świeczki na urodzinowym torcie. Urodziny, którym cały czas przyglądały się dwa wielkie pluszowe misie Rysia i Bartek, były okazją do rozstrzygnięcia wcześniej ogłoszonych konkursów. Pierwszy skierowany został do wszystkich zainteresowanych uczniów w ramach programu „Trzymaj formę”, a polegał na zredagowaniu wymyślonej „Pluszowej misiowej rymowanki” zachęcającej do dbania o zdrowy styl życia i prawidłowe odżywianie. Celem drugiego konkursu zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną było wykonanie przez dzieci w wieku od 3 do 6 lat pracy plastycznej pod tytułem „Pluszowy miś liczy”. Konkurs cieszył się niezwykłym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Panie zatem miały trudne zadanie, by spośród 100 prac, które wpłynęły, wyłonić te najlepsze. Każda z nich odznaczała się pomysłowością, niecodzienną fantazją, a technika wykonania była niezwykle różnorodna, podobnie jak estetyka, która stała na wysokim poziomie jak na tak młodych artystów. W związku z tym komisja konkursowa w składzie: pani Alina Rogowa, pani Beata Kostrzewa, pani Daria Wawrzyniak, postanowiła nagrodzić wszystkich autorów prac medalami, dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

        Po rozstrzygnięciu konkursów i wręczeniu nagród przyszedł czas na zmagania sportowe, w których uczestniczyło 12 ośmioosobowych reprezentacji z przedszkoli i uczniów klas I – III z Rogowa i Mięcierzyna. Silne i niezwykle ambitne drużyny wspomagane przez głośno dopingujących kibiców walczyły o każdy punkt. Wszyscy starali się jak najlepiej wykonać liczne zadania zwinnościowe, zręcznościowe i szybkościowe oraz wykazać się nienaganną kondycją fizyczną. Rywalizacja w każdej kategorii wiekowej była nadzwyczaj zacięta. Nie zdobyte punkty i miejsca były najważniejsze, liczył się sam udział i dobra sportowa zabawa. Wszyscy zostali zwycięzcami. Każdy zespół z rąk zaproszonych gości i nauczycieli wychowania fizycznego otrzymał medal, dyplom, nagrody rzeczowe, pluszowego misia, słodycze i napoje oraz liczne gratulacje.
        Do atrakcji z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia należała również wspólna fotografia. Uczestnicy zabawy mogli obejrzeć galerię zdjęć z poprzednich edycji konkursów oraz wystawę pod tytułem „Odwiedź misia w książkach”. Organizatorzy urodzinowej imprezy serdecznie dziękują za wspólnie spędzony czas i już dzisiaj zapraszają do udziału w VII edycji zabawy z okazji urodzin Pluszowego Misia w przyszłym roku.

   

   

 • FINAŁ WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W UNIHOKEJU Z UDZIAŁEM NASZYCH DZIEWCZĄT 17.11.2017

  17 listopada nasza szkoła była gospodarzem turnieju pólfinałowego województwa kujawsko-pomorskiego w unihokeju. Tego dnia gościliśmy w naszej Hali Sportowo-Widowiskowej zespoły z Szubina i Gostycyna (powiat Tuchola). Na zawody nie dotarły uczennice z Bydgoszczy. Nasze dziewczęta z rocznika 2002-2005 awansowały do finału na szczeblu wojewódzkim. A oto wyniki:

   

  SP Rogowo- SP Szubin 4 : 0

  SP Szubin – SP Gostycyn 5 : 2

  SP Rogowo – SP Gostycyn 3 : 0

   

  Skład zespołu:

   

  Bojarska Weronika, Derezińska Wiktoria, Gaca Zuzanna, Górka Alicja, Lewandowska Martyna, Plewa Małgorzata, Smogulecka Paulina, Woszczyńska Wiktoria, Wszołek Oliwia.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale!

 • „Krwawa droga do wolności”. 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości 10.11.2017

        W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności uczniowie SP w Rogowie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Społeczność szkolna zgromadziła się w Gminnym Domu Kultury w Rogowie, aby upamiętnić to szczególne wydarzenie, które zapisało się na kartach naszej historii. Jak długa i krwawa była droga naszych rodaków od utraty suwerenności aż do chwili odzyskania upragnionej wolności, przypomnieli w swym programie słowno-muzycznym nasi nauczyciele: pani Izabela Plucińska, pan Jacek Marosz oraz pan Miron Zyzak.

        Rozbrzmiał polonez, w takt którego na scenę dumnie wkroczyli młodzi artyści – uczniowie naszej szkoły. Następnie został odśpiewany hymn narodowy. Wydarzenia zaprezentowane w montażu sięgały roku 1795, kiedy to Polska zniknęła z mapy Europy i świata, ale pozostała w myślach i sercach Polaków. Uczniowie przedstawili burzliwe dzieje państwa polskiego aż do przełomowego dnia – 11 listopada 1918 roku. W programie nie zabrakło również poezji i pieśni patriotycznych. Fragment filmu „Syzyfowe prace” z recytacją „Reduty Ordona” w wykonaniu Zygiera wzruszył niejednego ucznia. Zebrani w Gminnym Domu Kultury nie tylko słuchali pieśni patriotycznych śpiewanych przez artystów, ale także chętnie przyłączali się i wspólnie wykonywali utwory opiewające męstwo polskiego żołnierza. Podniosła atmosfera spotkania udzieliła się także publiczności.

         Na zakończenie uczniowie i nauczyciele wysłuchali piosenki M. Grechuty „Dni, których nie znamy”, która stała się punktem wyjścia do refleksji nad przyszłością Rzeczypospolitej. Spotkanie było szczególnym hołdem złożonym tym, którzy oddali swe życie za ojczyznę, dzięki ich poświęceniu nasze pokolenie może mieć udział w wolności.

 • Zawody Powiatowe w Unihokeju 09.11.2017

  9 listopada 2017 roku w Gąsawie odbyły się Zawody Powiatowe w Unihokeju. Udział wzięli chłopcy ze szkół podstawowych. Rezprezentowali oni następujące szkoły: SP z Gąsawy, SP z Rogowa i SP ze Żnina.
  Awans do półfinałów wojewódzkich wywalczyły placówki z Gąsawy i Rogowa.
  Wyniki spotkań:
  SP GĄSAWA - SP ROGOWO 1:1
  SP "TRÓJKA " ŻNIN - SP ROGOWO 1:1
  SP GĄSAWA - SP "TRÓJKA "ŻNIN 2:1.
  Skład : Wódczak Oliwier, Kuczkowski Filip, Nitka Jakub, Roszkowiak Kacper, Adamkiewicz Szymon, Kiełpiński Bartosz, Liskowski Filip, Tomkowiak Mikołaj, Bystrzyński Remigiusz. Opiekun - Chojnacki Łukasz.

   

 • Sukces uczniów w XXI Konkursie Plastycznym "Zapobiegamy pożarom" 07.11.2017

  Dnia 7 listopada 2017 roku w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Żninie dwoje uczniów naszej szkoły odebrało nagrody w zorganizowanym XXI Konkursie Plastycznym ”Zapobiegamy pożarom”. Vanessa Sikorska z klasy IIIb zajęła III miejsce, a Filip Liskowski z klasy Vb - I miejsce.

  Uczniowie mieli również okazję zwiedzić budynek Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żninie.

  Gratulujemy odniesionych sukcesów!

 • AWANS DZIEWCZĄT DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W UNIHOKEJU 06.11.2017

  W poniedziałek w naszej Hali Widowiskowo-Sportowej mistrzowie powiatu żnińskiego walczyli o awans do półfinału wojewódzkiego w unihokeju. Wśród dziewcząt rocznik 2002-2004 spotkały się : Gąsawa, Żnin1 oraz Rogowo, natomiast wśród chłopców również Gąsawa, Żnin 1 oraz Gościeszyn.

   

  Wyniki – Dziewczęta:

  Gąsawa – Rogowo 1 : 0

  Żnin1 - Rogowo 0 : 8

  Gąsawa – Żnin1 12 : 1

   

  Miejsce I Gąsawa

  II Rogowo

  III Żnin1

   

  Wyniki – Chłopcy:

  Gąsawa - Żnin1 3 : 0

  Żnin1 – Gościeszyn 1 : 2

  Gąsawa – Gościeszyn 4 : 0

   

  Miejsce I Gąsawa

  II Gościeszyn

  III Żnin1

   

  Dziewczęta w składzie:

  Bojarska Weronika, Derezińska Wiktoria, Gaca Zuzanna, Górka Alicja, Lewandowska Martyna, Plewa Małgorzata, Smogulecka Paulina, Woszczyńska Wiktoria, Wszołek Oliwia wywalczyły awans do półfinału woj. kujawsko-pomorskiego i będą gospodarzami rozgrywek jeszcze w tym miesiącu.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

 • Konkurs "Matematyczne potyczki. Nauczyciele kontra uczniowie klas IV" 30.10.2017

         30.10.2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas IV, którego celem była popularyzacja matematyki wśród uczniów oraz doskonała zabawa. Wybrane wcześniej dwuosobowe drużyny, także drużyna nauczycieli i wychowawców, miały do rozwiązania zadania w wyznaczonym czasie:1. ułożyć kwadrat z siedmiu magicznych elementów tangramu, 2. rozwiązać trzy krótkie zadania matematyczne, 3. ułożyć jak najwyższą wieżę z nakrętek, 4. rozwiązać zadania logiczne wymagające sprytu, 5. usunąć dwie zapałki z ułożonego kształtu tak, aby pozostały dwa kwadraty. Pozostali uczniowie i nauczyciele gromko kibicowali swoim drużynom. Komisji przewodniczył dyrektor – pan Krzysztof Kuś, natomiast wśród członków znaleźli się: nauczycielka matematyki – pani Marzena Brodecka, oraz uczennice klasy IIIA gimnazjum – Weronika Jankowska i Martyna Lewandowska.W czasie prac jury prowadząca – p. Hanna Wicińska-Andrejczak, prezentowała rozwiązania zadań. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji czekały różne upominki w postaci gadżetów matematycznych, a dla wszystkich lizaki. Pierwsze miejsce zajęli nauczyciele, drugie – klasa IVa, trzecie – klasa IVd , czwarte – klasa IVb oraz piąte – IVc. Całość przygotowali pani Hanna Wicińska-Andrejczak oraz pan Waldemar Rychlewski – nauczyciele matematyki.

strona:

Galeria zdjęć

Wiadomości