• 25wrz
          • 40 rocznica katastrofy lotniczej

W czwartek, 22 września br. obchodziliśmy 40 rocznicę katastrofy lotniczej, w której tragicznie zginął porucznik pilot inżynier Stanisław Pawlak.

W uroczystości, która odbyła się w miejscu tragedii udział wzięła żona zmarłego pilota Pani Danuta Pawlak, siostra Laura Sławińska wraz z synem oraz zaproszeni goście, tj. Pan Marcin Nitka - zastępca Wójta Gminy Rogowo, Pan Marian Koperski prezes firmy MAKO będącej patronem pomnika, Pani Grażyna Szymańska - starsza wizytator w Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, dyrekcja szkoły, przedstawiciele RSU oraz poczet sztandarowy.

Krótki opis wydarzeń, które miały miejsce dnia 22 września 1982 r o godz. 10.45 . przedstawił nauczyciel historii Pan Adam Tyzler. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze w hołdzie zmarłemu bohatersko pilotowi. Po części oficjalnej, już w szkole rodzina zmarłego pilota odwiedziła Izbę Pamięci Narodowej, w której znajduje się m.in. gablota poświęcona temu tragicznemu wydarzeniu.

• 20wrz
          • Spotkania integracyjne uczniów klasy 5a

Na początku roku szkolnego uczniowie klasy 5a wykorzystali czas nauki zdalnej i ostatnie ciepłe dni na spotkania o charakterze integracyjnym.

Pierwszym z nich był piknik nad Jeziorem Rogowskim na nowo zagospodarowanym do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu terenie, gdzie piekli kiełbaski na ognisku, a także korzystali z boiska sportowego, siłowni plenerowej oraz placu zabaw. Był to czas spędzony kreatywnie na świeżym powietrzu przy iście letniej pogodzie i wesołej zabawie.

W kolejnym tygodniu piątoklasiści pojechali na XXVII Festyn Archeologiczny, który w tym roku został poświęcony Matce Naturze. Tam dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób wykorzystywali różne dostępne surowce. Mieli też okazję podziwiać nie tylko narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości, poroża czy sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób. I choć tym razem pogoda była bardziej jesienna niż letnia, to uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza ci, którzy pierwszy raz gościli w prehistorycznej osadzie.

• 14wrz
      • 01wrz
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

W czwartek – 1 września – rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Po powitaniu przez pana Dyrektora i spotkaniu z wychowawcami uczniowie wraz z Dyrekcją i gronem pedagogicznym wzięli udział w inauguracyjnej, a zarazem upamiętniającej ofiary II wojny światowej, mszy świętej w kościele pw. św. Doroty. Następnie przemaszerowali wraz z mieszkańcami gminy Rogowo w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej na rynek, gdzie odbyły się dalsze uroczystości poświęcone 83. rocznicy wybuchu wojny. M.in. wspólnie odśpiewano hymn Polski oraz Rotę. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych mieszkańców naszej gminy.