• 27lut
          • Święto Patrona

            24 i 27 lutego br., obchodziliśmy Święto Patrona.

               Z tej okazji już w piątek do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium, dzięki któremu młodsi i starsi uczniowie mogli uczestniczyć w niezwykłej lekcji astronomii. Pod wielką, przenośną kopułą podziwiali niebo, gwiazdy, planety oraz przyswajali wiedzę o kosmosie przy wykorzystaniu technik multimedialnych oraz audiowizualnych.

               Główne obchody Dnia Patrona odbyły się jednak w poniedziałek 27 lutego. I choć tego dnia nie było typowych lekcji, to uczniowie w godzinach od 8.00 do 11.00 mieli okazję do rozwijania swoich zainteresowań i wiedzy w innej formie.

                Dzieci z klas I-III od godziny 8.00 pod opieką swoich wychowawców uczestniczyły w zajęciach przybliżających im sylwetkę Mikołaja Kopernika. Po obejrzeniu filmu o patronie ochotnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Największą rozrywkę stanowiły jednak ulubione gry planszowe, które dzieci przyniosły z domu.

            W tym samym czasie uczniowie z klas VII-VIII wzięli udział w szkolnym teleturnieju Familiada, gdzie w rolę prowadzącego wcielił się p. Adam Tyzler. W świetlicy szkolnej spotkały się cztery rywalizujące ze sobą rodziny: Kopierniki (kl. 8b), Kamraci (kl. 8c), Czitosy (kl. 8a) i Szreki (kl. 7a) oraz publiczność dopingująca swoich reprezentantów. Na wzór Karola Strasburgera z telewizyjnego programu Familiada p. Adam rozśmieszał uczestników opowiadanymi przez siebie dowcipami. Ostatecznie I miejsca przypadły w udziale drużynom Kopierników i Kamratów, które w nagrodę dostały gry planszowe oraz słodycze i dyplomy. Natomiast przegrani na pocieszenie otrzymali słodki upominek dla całej klasy.

                Po teleturnieju na II piętrze na młodzież czekały już p. Anna Pańczak i Justyna Kamińska z pokazami biologiczno-chemicznymi. Ich celem było przybliżenie uczniom zagadnienia, które na lekcjach biologii czy chemii wydają się bardzo trudne, w atrakcyjnej formie, dzięki czemu nauka staje się ciekawą zabawą. Uczniowie klas ósmych, którzy przeprowadzali pokazy, udowodnili, że możemy biologię i chemię poznawać, obserwując codzienne życie. Łatwe i możliwe do samodzielnego przeprowadzenia eksperymenty zachęcają do własnych poszukiwań i poszerzania wiedzy.

               O godzinie 11.00 społeczność szkolna zgromadziła się w Hali Widowiskowo-Sportowej na uroczystej akademii, którą swą obecnością uświetnili przybyli na nią goście: Wójt Gminy Rogowo – Tomasz Michalczak, kierownik SAPOK- Roman Bereźnicki, przewodnicząca Rady Rodziców- Kamila Nowak-Gzubicka oraz rodzice. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i przemówieniach Wójta Gminy oraz Dyrektora nadszedł czas na podsumowanie I semestru i nagrodzenie uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu oraz sporcie stypendiami ufundowanymi przez Gminę Rogowo. Wręczenia stypendiów i listów gratulacyjnych dla rodziców dokonali włodarz gminy oraz dyrektor szkoły. Nagrodzeni zostali:

            Stypendia naukowe:

            Nina Walkowska kl. Va,Maja Budniak kl. Vb, Magdalena Jeżewska kl. Vb, Michał Szymczak kl. Vb, Amelia Smoter kl. VIa, Hanna Warda kl. VIb, Justyna Kowalska kl. VIIIa, Franciszek Szymczak kl. VIIIa, Szymon Glapa kl. VIIIb,Vanessa Kałasz kl. VIIIb Vanessa Sikorska kl. VIII b, Sławomir Kubera kl. VIIIc, Hanna Nowak kl. VIIIc, Kalina Simińska kl. VIIIc

            Stypendia sportowe:

            Zofia Kozłowska kl. Va, Sandra Bartkowska kl. Va, Nadia Hałajczak kl. Vb, Dobrochna Szymczak kl. VIb, Jagoda Szczuryk kl. VIb, Julia Szymańska kl. VIb, Michalina Petrykowska kl. VIb

             

            Po części oficjalnej uczniowie klas IVa, Va i VIa zaprezentowali program artystyczny pt.: „Kopernik przedstawia planety” przygotowany pod kierunkiem p. Jolanty Czerniejewskiej.

            Pod kopułą rozgwieżdżonego nieba spotkali się sam astronom Kopernik oraz planety Układu Słonecznego wraz z Księżycem i Słońcem. Z muzycznych opowieści zaśpiewanych do znanych przebojów widownia mogła dowiedzieć się wiele szczegółów na temat ich właściwości i warunków panujących w przestrzeni kosmicznej.

            Po występie Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Kuś pogratulował młodym artystom odwagi i udziału w przedstawieniu, a rodzicom podziękował za pomoc w przygotowaniu kostiumów oraz rekwizytów, które uświetniły występ.

             Na tym zakończyła się akademia, po której w stołówce szkolnej czekał na uczniów smaczny posiłek w postaci grilowanych kiełbasek przygotowanych przez panie kucharki.

             

      • 25lut
          • SPOTKANIE Z PISARKĄ Z NASZEGO REGIONU

            21 lutego w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pani Izabeli Plucińskiej ,,Odważ się być odważnym" i projektu "Na Ostrzu Pióra" pani Kamili Dobrowolskiej z biblioteki szkolnej odbyły się w naszej szkole, w dwóch grupach wiekowych, spotkania z pisarką, panią Katarzyną Michalak-Duszyńską, mieszkanką naszej gminy i  autorką książki ,,Zatańcz ze mną". Pani Kasia opowiadała dzieciom o swojej książce i podejmowanym w niej temacie choroby genetycznej - pląsawicy Huntingtona. Poruszyła także problematykę trudnej drogi spełniania swoich marzeń i konsekwencji w dążeniu do celu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pierwszej w naszym regionie pisarki, zadawali pytania dotyczące jej twórczości, np. Jak wpadła na pomysł napisania książki? Czy miała chwilę zwątpienia? Jak wyglądała współpracą z wydawnictwem? Nasz gość może być dowodem na to, że warto być odważnym i dążyć, choćby małymi kroczkami, do realizacji zamierzeń, nie zważając na przeszkody.

             

      • 22lut
      • 02lut
          • Klasa 5a w Parku Trampolin

            W piątek uczniowie kl. 5a pod opieką p. Jolanty Czerniejewskaiej i Kariny Potockie-Dyro pojechali do Parku 17 w Bydgoszczy, gdzie wesoło i aktywnie spędzili czas. W drodze powrotnej zjedli smaczny posiłek w McDonald's, po czym wrócili do Rogowa. Tym miłym akcentem rozpoczęli ferie zimowe.

      • 02lut
          • Bezpieczne ferie

            Prelekcja "Bezpieczne ferie". Spotkanie z policjantem. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 27 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji sierż. szt. Pawłem Wiśniewskim z KP Janowiec Wlkp dla uczniów kl. I- III. Podczas prelekcji pan policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Uczniowie poznali również zasady bezpiecznego korzystania z sieci Internet oraz sposoby radzenia sobie ze zjawiskiem cyberprzemocy. Policjant zakończył spotkanie projekcją krótkiego filmu animowanego na temat bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, życząc uczniom bezpiecznych i udanych ferii zimowych. Spotkanie zorganizowała pani pedagog Kinga Bykowska.