• 30mar
          • Noc z jajami! Ta noc ma moc!

29 marca 2023, godz.17:00-21:00 odbyła się Noc z ...jajami, czyli zabawy pełne żartów primaaprilisowych i tradycji wielkanocnych.Najpierw uczniowie podzielili się na zespoły. Potem były wyścigi z jajami, poszła w ruch mąka w sztafecie, a szalonemu kibicowaniu nie było końca. Później małe przekąski i ruszyły zespoły uciekinierów, którzy chowali jaja. Grupy pościgowe musiały je poszukać. Wyzwaniem było odszukanie ukrytych jajek - niespodzianek, poruszając się ulicami Rogowa. Po ogłoszeniu wyników wszyscy wypiliśmy gorącą herbatę i zjedliśmy smaczne kiełbaski. Po wspólnym posiłku, na zakończenie, odbyły się w zawody karaoke i zabawa "zadać szaleju". W tej nocy z ikrą wzięło udział 60 uczniów.Opiekunami byli: Adriana Straube, Anna Kasprzak, Anna Duszyńska, Anna Stanisławska, Anna Pańczak, Kamila Dobrowolska, Agnieszka Sytek, Justyna Kamińska, Aleksandra Dąbrowska, Magdalena Warda oraz Izabela Plucińska.Organizatorzy dziękują Paniom: Edycie Golczyk, Alinie Smoguleckiej, Anicie Mikulskiej, Małgorzacie Bujanowskiej oraz sponsorom tej imprezy: Paniom Adrianie Straube, Annie Kasprzak oraz Firmie A. Lewandowska w Rogowie.

• 29mar
          • VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 – 1919

16 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 – 1919.

Konkurs składał się z dwóch części plastycznej i teoretycznej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w części plastycznej. Ich zadaniem było przedstawienie postaci uczestnika lub sceny batalistycznej z Powstania Wielkopolskiego.

Do etapu szkolnego przystąpiło ośmioro uczestników. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli historii i plastyki wyłoniła trzy prace przesłane następnie do etapu powiatowego. I choć ich autorki, tj.: Maria Kubiak z kl. 4a, Zofia Zielińska z kl. 5a oraz Michalina Petrykowska z kl. 6b nie stanęły na podium, otrzymały piękne podziękowania i upominki za udział w konkursie, którego głównym celem było upowszechnianie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

• 29mar
      • 27mar
          • Warsztaty wielkanocne

21 marca 2023r. kl. 1a i 1b wraz z wychowawcami A. Winiarską i M. Żelek uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w lokalu „Pasja” w Ośnie.

Warsztaty były ciekawe i wszyscy miło spędzili czas.

• 22mar
          • Tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z chemii dla Justyny Kowalskiej

13 marca 2023 r. odbył się wojewódzki etap przedmiotowego konkursu kuratoryjnego z chemii.

Po pomyślnym przejściu szczebla szkolnego, a następnie rejonowego, do finału konkursu zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Justyna Kowalska z klasy 8a, która zdobyła tytuł laureata, uzyskując 100% punktów. Na każdym z pokonywanych etapów Justyna rozwiązywała test obejmujący zagadnienia z chemii nieorganicznej i organicznej, zadania stechiometryczne, z molami, stężeniem procentowym i molowym, reakcjami redoks. Zakres materiału znacznie wykraczał poza podstawę programową nauczania chemii w szkole podstawowej.

Uczennicę do konkursu przygotowywała nauczycielka chemii p. Justyna Kamińska.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

• 18mar
          • Wizyta w jednostce wojskowej w Inowrocławiu

16 marca br. w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa uczniowie klas VIII wraz z opiekunami: p. Anną Pańczak, p. Hanną Wicińską – Andrejczak, p. Justyną Kamińską, p. Anną Stanisławską, p. Adamem Tyzlerem i ks. Rafałem Chareńskim udali się na zajęcia do 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Inowrocławiu.

Po dotarciu na miejsce grupa z Rogowa została powitana przez dowódcę 821 Kompanii Lekkiej Piechoty 82 Batalionu Lekkiej Piechoty, który na wstępie zapoznał uczniów z komendami wojskowymi: ustawić się w dwuszeregu, kolejno odlicz, w lewo zwrot.

Potem ósmoklasiści podzieleni na mniejsze grupy pod opieką instruktorów – żołnierzy mogli zobaczyć, jak wygląda i z czego się składa ekwipunek żołnierski, poznać instruktaż jego obsługi oraz podstawy posługiwania się bronią. Młodzież miała też okazję przekonać się, ile ważą kamizelka i hełm taktyczny, a także porozmawiać z żołnierzami o specyfice służby wojskowej

Organizatorzy serdecznie dziękują dowódcy kompanii i żołnierzom za możliwość przeżycia pozytywnych i niezapomnianych emocji tego dnia.

• 15mar
          • DZIEŃ LICZBY Π 14 MARCA 2023 r.

Obchody Dnia Liczby Pi stały się częścią szkolnej tradycji i celebrowane są w naszej szkole od kilku lat.

Poza tym od rana trwały gorączkowe poszukiwania liczb Pi umieszczonych w różnych sekretnych miejscach na terenie całej szkoły. Na znalazców czekały nagrody niespodzianki.

Uczniowie brali też udział w konkursie matematycznym ”Jeden z dziesięciu”, dyskutowali na temat zastosowania i ciekawostek związanych z bohaterką dnia oraz rozwiązywali krzyżówki matematyczne.

Wszyscy uczestnicy Święta Liczby Pi wzbogacili swoją wiedzę matematyczną o ciekawe informacje, a autorzy okolicznościowych prezentacji, wypieków za swą pracowitość oraz pomysłowość zostali dodatkowo nagrodzeni oceną celującą z matematyki.

Dzień Liczby Pi zorganizowali nauczyciele matematyki.