• OLIMPIADA ZDROWIA PCK z Biedronką

Walczymy w finale!

19 maja br. w Bydgoszczy odbył się okręgowy etap XXX Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Po pomyślnym przejściu szczebla szkolnego, rejonowego, a następnie okręgowego do finału olimpiady zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Justyna Kowalska z klasy 8a.

Na każdym z pokonywanych etapów Justyna rozwiązywała test, na którym musiała wykazać się wiedzą z zakresu promocji zdrowia, zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia, promowania aktywności fizycznej, czy ekologii. Na etapie okręgowym, dodatkowo Justyna musiała przygotować akcję prozdrowotną związaną z promowaniem postaw prozdrowotnych w swojej lokalnej społeczności.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 16 – 18 czerwca w Łodzi.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Stanisławska.

• URATUJ ŻYCIE!

12 października w Żnińskim Domu Kultury w Żninie odbył się zorganizowany przez Wydział Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie powiatowy konkurs wiedzy z zakresu pierwszej pomocy „Uratuj Życie”. Celem konkursu jest propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród całego społeczeństwa, a w szczególności wśród młodzieży poprzez zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności w tym zakresie.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 17 trzyosobowych zespołów, wśród których znalazła się także reprezentacja naszej szkoły w składzie: Vanessa Sikorska, Justyna Kowalska oraz Kalina Simińska.

Konkurs składał się z 2 etapów – części teoretycznej i praktycznej. Komisja konkursowa zdecydowała o zakwalifikowaniu do II etapu 4 drużyn z największą ilością punktów wśród szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczennice naszej szkoły z klasy VIII wykazały się wysokim poziomem wiedzy, czego szczerze im gratulujemy, choć nie zajęły miejsca na podium.

• Legitymacje członkowskie

W październiku br. członkowie Szkolnego Koła PCK otrzymali legitymacje członkowskie. Na spotkaniu podsumowaliśmy też ostatni miesiąc naszej pracy i omówiliśmy plan pracy na kolejne miesiące.

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny!!!

Wciąż jesteśmy gotowi do nowych wyzwań!!!

W roku szkolnym 2022/2023 wybraliśmy następujący "zarząd" Szkolnego Koła PCK:

Przewodniczący:  Franciszek Szymczak klasa 8a

Sekretarz:             Patrycja Mierzejewska klasa 8a

Skarbnik:              Kornelia Majewska klasa 8b

Członek zarządu: Vanessa Kałasz klasa 8b

Członek zarządu: Jakub Wódczak klasa 8b

Do Szkolnego Koła PCK należą uczniowie klas 6,7 i 8, opiekunem jest p. Anna Stanisławska. Zapisy prowadzone są na początku roku szkolnego oraz na bieżąco jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zapraszamy - dołącz do nas!